Innvalgte fra 1945 -

Her finner du oversikt over alle representanter valgt inn ved stortingsvalg og deres vararepresententer helt tilbake til 1945.

Sortert og gruppert liste av representanter
Aust-Agder

Faste representanter

  1. Harberg, Svein Høyre
  2. Mørland, Tellef Inge Arbeiderpartiet
  3. Bruun-Gundersen, Åshild Fremskrittspartiet
  4. Ropstad, Kjell Ingolf Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Hanssen, Abel Cecilie Knibe Arbeiderpartiet
  2. Hallingstad, Kristine Arbeiderpartiet
  3. Lunden, Per Kristian Arbeiderpartiet
  4. Jentoft, Nina Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Fremskrittspartiet

  1. Lossius-Skeie, Ingelinn Fremskrittspartiet
  2. Haugli, Silje Flaten Fremskrittspartiet
  3. Tveit, Odd Gunnar Fremskrittspartiet
  4. Skaaland, Halvard Fremskrittspartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Thomassen, Arne Høyre
  2. Thorbjørnsen Roland, Nina Høyre
  3. Poppe, Haagen Severin Nilson Høyre
  4. Brekka, Gunn Haga Høyre

Vararepresentanter for Kristelig Folkeparti

  1. Lossius, Jorunn Elisabet Gleditsch Kristelig Folkeparti
  2. Torp, Ingebjørg Berstad Kristelig Folkeparti
  3. Glimsdal, Kjetil Kristelig Folkeparti
  4. Saga, Camilla Kristelig Folkeparti
Vest-Agder

Faste representanter

  1. Foss, Ingunn Høyre
  2. Henriksen, Kari Arbeiderpartiet
  3. Saudland, Gisle Meininger Fremskrittspartiet
  4. Benestad, Norunn Tveiten Høyre
  5. Grøvan, Hans Fredrik Kristelig Folkeparti
  6. Bransdal, Torhild Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Omland, Odd Arbeiderpartiet
  2. Hilde, Astrid Margrethe Arbeiderpartiet
  3. Østensen, Kai Steffen Arbeiderpartiet
  4. Arnesen, Jannike Sveinsdatter Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Fremskrittspartiet

  1. Helland, Theodor Fremskrittspartiet
  2. Husøy, Unni Nilsen Fremskrittspartiet
  3. Larsen, Kjell Ivar Fremskrittspartiet
  4. Utsogn, Tor Sigbjørn Fremskrittspartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Bernander, Mathias Høyre
  2. Hellestøl, Benedichte Limmesand Høyre
  3. Røiseland, Ole Bent Høyre
  4. Kristoffersen, Janne Fardal Høyre
  5. Stave, Edmund Høyre

Vararepresentanter for Kristelig Folkeparti

  1. Kvinlaug, Per Sverre Kristelig Folkeparti
  2. Haugland, Tove Christine Welle Kristelig Folkeparti
  3. Lütcherath, Viggo Kristelig Folkeparti
  4. Risvold, Hanne Kristelig Folkeparti
  5. Askildsen, Tore Kristelig Folkeparti
Akershus

Faste representanter

  1. Sanner, Jan Tore Høyre
  2. Huitfeldt, Anniken Arbeiderpartiet
  3. Limi, Hans Andreas Fremskrittspartiet
  4. Trøen, Tone Wilhelmsen Høyre
  5. Myrli, Sverre Arbeiderpartiet
  6. Jegstad, Nils Aage Høyre
  7. Sandberg, Nina Arbeiderpartiet
  8. Gulati, Himanshu Fremskrittspartiet
  9. Raja, Abid Q. Venstre
  10. Asheim, Henrik Høyre
  11. Gjelsvik, Sigbjørn Senterpartiet
  12. Wilkinson, Nicholas Sosialistisk Venstreparti
  13. Aukrust, Åsmund Arbeiderpartiet
  14. Kristensen, Turid Høyre
  15. Kjos, Kari Kjønaas Fremskrittspartiet
  16. Moflag, Tuva Arbeiderpartiet
  17. Elvenes, Hårek Høyre

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Hussaini, Mani Arbeiderpartiet
  2. Fanghol, Elisabeth Arbeiderpartiet
  3. Ingebrigtsen, Halvard Arbeiderpartiet
  4. Brenna, Tonje Arbeiderpartiet
  5. Brenden, Ole Guttorm Arbeiderpartiet
  6. Natvig, Kirsten Sandberg Arbeiderpartiet
  7. Ludvigsen, Martin Arbeiderpartiet
  8. Odenmarck, Anne Berit Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Fremskrittspartiet

  1. Gustavsen, Liv Fremskrittspartiet
  2. Johansen, Ole-Jacob Fremskrittspartiet
  3. Elseth, Anette Carnarius Fremskrittspartiet
  4. Steenersen, Knut Tønnes Fremskrittspartiet
  5. Tokstad, Iver Fremskrittspartiet
  6. Pedersen, Ida Ohme Fremskrittspartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Mathisen, Bente Stein Høyre
  2. Linnestad, Anne Kristine Høyre
  3. Berland, Kjartan Høyre
  4. Olsen, Tonje Anderson Høyre
  5. Sanner, Maria Barstad Høyre
  6. Ighani, Amit Høyre
  7. Lindgren, Cecilie Høyre
  8. Adland, Erik Høyre
  9. Blime, Trine-Lise Østlund Høyre

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Tærud, Martha Senterpartiet
  2. Igland, Oddvar Senterpartiet
  3. Røed, Marianne Senterpartiet
  4. Vika, John-Erik Senterpartiet

Vararepresentanter for Sosialistisk Venstreparti

  1. Sangtarash, Sheida Sosialistisk Venstreparti
  2. Hamre, Torleif Rosager Sosialistisk Venstreparti
  3. Halvorsrud, Line Sosialistisk Venstreparti
  4. Ekeland, Halvor Sosialistisk Venstreparti

Vararepresentanter for Venstre

  1. Schytz, Solveig Venstre
  2. Barland, Tiril Eid Venstre
  3. Meyer, Marit Helene Venstre
  4. Bjerkholt, Boye Venstre
Buskerud

Faste representanter

  1. Kolberg, Martin Arbeiderpartiet
  2. Helleland, Trond Høyre
  3. Wold, Morten Fremskrittspartiet
  4. Christoffersen, Lise Arbeiderpartiet
  5. Johnsen, Kristin Ørmen Høyre
  6. Lundteigen, Per Olaf Senterpartiet
  7. Engen-Helgheim, Jon Fremskrittspartiet
  8. Gharahkhani, Masud Arbeiderpartiet
  9. Nævra, Arne Sosialistisk Venstreparti

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Sandum, Anne Helene Arbeiderpartiet
  2. Tokerud, Niclas Arbeiderpartiet
  3. Granli, Heidi Arbeiderpartiet
  4. Røed, Even Amandus Arbeiderpartiet
  5. Evju, Tonje Kristin Arbeiderpartiet
  6. Brandt, Andreas Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Fremskrittspartiet

  1. Brataas, Tone Heimdal Fremskrittspartiet
  2. Bekjorden, Eilev Fremskrittspartiet
  3. Langfeldt, Morgan Fremskrittspartiet
  4. Dahlquist, Cathrine Løwer Fremskrittspartiet
  5. Grøthe, Tor Fremskrittspartiet