Innvalgte fra 1945 -

Her finner du oversikt over alle representanter valgt inn ved stortingsvalg og deres vararepresententer helt tilbake til 1945.

Sortert og gruppert liste av representanter
Oslo

Vararepresentanter for Fremskrittspartiet

  1. Keshvari, Mazyar Fremskrittspartiet
  2. Myhre, Peter N. Fremskrittspartiet
  3. Stenersen, Aina Fremskrittspartiet
  4. Karlsen, Geir Hågen Fremskrittspartiet
  5. Gundelach, Christel Fremskrittspartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Lunde, Heidi Nordby Høyre
  2. Helgerud, Frode Høyre
  3. Rafiq, Afshan Høyre
  4. Heiberg, Astrid Nøklebye Høyre
  5. Strandskog, Camilla Høyre
  6. Elden, John Christian Høyre
  7. Solli, Berit Høyre
  8. Kvisgaard, Ola Høyre
  9. Lorentzen, James Stove Høyre

Vararepresentanter for Kristelig Folkeparti

  1. Skjørshammer, Ann Kathrine Kristelig Folkeparti
  2. Løland, Elisabeth Kristelig Folkeparti
  3. Hegstad, Eilev Kristelig Folkeparti
  4. Stærk, Gunhild Grande Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Miljøpartiet De Grønne

  1. Bastholm, Une Aina Miljøpartiet De Grønne
  2. Qvigstad, Knut Falk Miljøpartiet De Grønne
  3. Williams, Camilla Miljøpartiet De Grønne
  4. Surlien, Hallvard Miljøpartiet De Grønne

Vararepresentanter for Sosialistisk Venstreparti

  1. Gjerstad, Ingunn Sosialistisk Venstreparti
  2. Salles, Olivia Corso Sosialistisk Venstreparti
  3. Ezzari, Pål Yasin Sosialistisk Venstreparti
  4. Reymert, Ingvild Stakkevold Sosialistisk Venstreparti

Vararepresentanter for Venstre

  1. Melby, Guri Venstre
  2. Rugaas, Daniel Venstre
  3. Berge, Toril Venstre
  4. Skei, Erik Borge Venstre
  5. Mohamud, Seynab Venstre
Rogaland

Faste representanter

  1. Høie, Bent Høyre
  2. Sund, Eirin Arbeiderpartiet
  3. Horne, Solveig Fremskrittspartiet
  4. Meling, Siri A. Høyre
  5. Bollestad, Olaug V. Kristelig Folkeparti
  6. Solberg, Torstein Tvedt Arbeiderpartiet
  7. Thorsen, Bente Fremskrittspartiet
  8. Kambe, Arve Høyre
  9. Liadal, Hege Haukeland Arbeiderpartiet
  10. Bru, Tina Høyre
  11. Steffensen, Roy Fremskrittspartiet
  12. Pollestad, Geir Senterpartiet
  13. Toskedal, Geir S. Kristelig Folkeparti
  14. Nybø, Iselin Venstre

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Hansen, Øystein Langholm Arbeiderpartiet
  2. Omdal, Unn Therese Arbeiderpartiet
  3. Steinsvåg, Helge Arbeiderpartiet
  4. Tangen, Annelin Arbeiderpartiet
  5. Holvik, John K. Arbeiderpartiet
  6. Bersaas, Emilie Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Fremskrittspartiet

  1. Thorheim, Helge Fremskrittspartiet
  2. Raustein, Kari Fremskrittspartiet
  3. Karlsen, Espen Aaserud Fremskrittspartiet
  4. Jørgensen, Kåre Ludwig Fremskrittspartiet
  5. Simonsen, Atle Fremskrittspartiet
  6. Solvik-Olsen, Ketil Fremskrittspartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Stensland, Sveinung Høyre
  2. Hegdal, Sissel Knutsen Høyre
  3. Vikse, Lisbeth Von Erpecom Høyre
  4. Haaland, Staale Grude Høyre
  5. Tangeraas, Ivar Høyre
  6. Jonassen, Serine Høyre
  7. Aarhus, Dag Inge Høyre

Vararepresentanter for Kristelig Folkeparti

  1. Brekke, Marie Ljones Kristelig Folkeparti
  2. Foss, Per Kåre Kristelig Folkeparti
  3. Tengesdal, Solveig Ege Kristelig Folkeparti
  4. Helgøy, Håkon Kristelig Folkeparti
  5. Lygre, Gunn-Marit Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Selvikvåg, Sofie Margrethe Steinsvåg Senterpartiet
  2. Andersen, Leif Christian Senterpartiet
  3. Berglyd, Ruth Evy Senterpartiet
  4. Vierdal, Ole Johan Senterpartiet

Vararepresentanter for Venstre

  1. Abrahamsen, Svein Venstre
  2. Endresen, Anja Berggård Venstre
  3. Lunde, Kjartan Alexander Venstre
  4. Eldhuset, Knut O. Venstre
Sogn og Fjordane

Faste representanter

  1. Heggø, Ingrid Arbeiderpartiet
  2. Navarsete, Liv Signe Senterpartiet
  3. Lødemel, Bjørn Høyre
  4. Rotevatn, Sveinung Venstre

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Bremer, Tor Arbeiderpartiet
  2. Maurstad, Kristin Arbeiderpartiet
  3. Norberg, Anette Stegegjerdet Arbeiderpartiet
  4. Midtbø, Helge Robert Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Hollevik, Bjørn Erik Høyre
  2. Lerum, Grethe Kristin Høyre
  3. Belsvik, Embla Høyre
  4. Hagen, Morten Andreas Høyre

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Følling, Jenny Senterpartiet
  2. Reksnes, Sigurd Erlend Senterpartiet
  3. Heen, Aleksander Øren Senterpartiet
  4. Sande, Gunn Karin Senterpartiet

Vararepresentanter for Venstre

  1. Stang, Gunhild Berge Venstre
  2. Øren, Marianne Venstre
  3. Bovim, Odd Venstre
  4. Djupvik, Øystein Venstre
Telemark

Faste representanter

  1. Aasland, Terje Arbeiderpartiet
  2. Isaksen, Torbjørn Røe Høyre
  3. Hoksrud, Bård Fremskrittspartiet
  4. Vågslid, Lene Arbeiderpartiet
  5. Bjørnø, Christian Tynning Arbeiderpartiet
  6. Bekkevold, Geir Jørgen Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Wiik, Lise Arbeiderpartiet
  2. Løkslid, Sven Tore Arbeiderpartiet
  3. Tveitan, Wenche Jansen Arbeiderpartiet
  4. Pedersen, Eskil Arbeiderpartiet
  5. Åkredalen, Elisabeth Wickstrøm Arbeiderpartiet
  6. Bystrøm, Finn-Arild Arbeiderpartiet