Mørland, Tellef Inge

Mørland, Tellef Inge (1980-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Representant for
Aust-Agder 2021-2025
Medlem
Finanskomiteen
Ansiennitet:
4 år, 65 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 21.04.1980

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Aust-Agder, 2005 - 2009, A.
  • Vararepresentant nr 2 for Aust-Agder, 2013 - 2017, A.
  • Representant nr 2 for Aust-Agder, 2017 - 2021, A.
  • Representant nr 1 for Aust-Agder, 2021 - 2025, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2017-2021

    Varamedlem, Valgkomiteen, 07.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Helse- og omsorgskomiteen, 12.10.2017 - 30.09.2021

    2021-2025

    Varamedlem, Valgkomiteen, 09.10.2021 - 30.09.2025
    Medlem, Finanskomiteen, 19.10.2021 - 30.09.2025

Medlemskap i delegasjoner

  • 2017-2021

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 17.10.2017 - 30.09.2021
    Varamedlem, Stortingets delegasjon til NATOs parlamentariske forsamling, 24.10.2019 - 30.09.2021

    2021-2025

    Medlem, Stortingets delegasjon til Den interparlamentariske union (IPU), 28.10.2021 - 09.11.2021
    Varamedlem, Stortingets delegasjon til NATOs parlamentariske forsamling, 28.10.2021 - 30.09.2025
    Leder, Stortingets delegasjon til Den interparlamentariske union (IPU), 09.11.2021 - 30.09.2025