Elvestuen, Ola

Elvestuen, Ola (1967-)

Klima- og miljøminister
Parti:
Venstre
Representant for
Oslo 2017-2021
Ansiennitet:
5 år, 329 dagar

Gå til biletgalleri

Almeland, Grunde møter fast for Elvestuen, Ola.

Tilhøyrer

Klima- og miljødepartementet

Statsråd
17.01.2018 -

Biografi

Personalia

  • Fødd 09.10.1967

Stortingsperiodar

  • Vararepresentant nr 2 for Oslo, 2001 - 2005, V.
  • Vararepresentant nr 5 for Oslo, 2005 - 2009, V.
  • Vararepresentant nr 1 for Oslo, 2009 - 2013, V.
  • Representant nr 17 for Oslo, 2013 - 2017, V.
  • Representant nr 18 for Oslo, 2017 - 2021, V.

Vararepresentasjonar

  • Medlem av regjeringa frå 17.01.2018, Grunde Almeland møter som representant.

Medlemskap i stortingskomitear

  • 2013-2017

    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 17.10.2013 - 22.10.2013
    Leder, Energi- og miljøkomiteen, 22.10.2013 - 30.09.2017

    2017-2021

    Varamedlem, Valgkomiteen, 07.10.2017 - 17.01.2018
    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 12.10.2017 - 17.10.2017
    Leder, Energi- og miljøkomiteen, 17.10.2017 - 17.01.2018

Medlemskap i delegasjonar

  • 2013-2017

    Medlem, Stortingets delegasjon til Organisasjonen for sikkerhet og samarbeid i Europas (OSSEs) parlamentariske forsamling, 12.11.2013 - 30.09.2017

    2017-2021

    Varamedlem, Stortingets delegasjon for arktisk parlamentarisk samarbeid, 26.10.2017 - 17.01.2018
    Medlem, Stortingets delegasjon til Organisasjonen for sikkerhet og samarbeid i Europas (OSSEs) parlamentariske forsamling, 07.11.2017 - 17.01.2018

Medlemskap i gruppestyre

  • 2013-2017

    Nestleder gruppestyret, Venstre, 01.10.2013 - 30.09.2017

    2017-2021

    Nestleder gruppestyret, Venstre, 01.10.2017 - 17.01.2018

Medlemskap i regjering

  • Statsråd, Klima- og miljødepartementet, 17.01.2018 -

Verv

Tillitsverv i parti

  • Nestleder Venstre