Gharahkhani, Masud

Gharahkhani, Masud (1982-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Representant for
Buskerud 2021-2025
Ansiennitet:
4 år, 68 dagar

Gå til biletgalleri

Biografi

Personalia

  • Fødd 22.09.1982

Stortingsperiodar

  • Vararepresentant nr 3 for Buskerud, 2009 - 2013, A.
  • Representant nr 8 for Buskerud, 2017 - 2021, A.
  • Representant nr 1 for Buskerud, 2021 - 2025, A.

Medlemskap i presidentskapet

  • 2021-2025

    President, Stortinget, 25.11.2021 - 30.09.2022

Medlemskap i stortingskomitear

  • 2017-2021

    Medlem, Familie- og kulturkomiteen, 12.10.2017 - 19.01.2018
    Medlem, Kommunal- og forvaltningskomiteen, 19.01.2018 - 30.09.2021

    2021-2025

    Medlem, Næringskomiteen, 19.10.2021 - 21.10.2021
    Andre nestleder, Næringskomiteen, 21.10.2021 - 25.11.2021
    Medlem, Den utvidede utenriks- og forsvarskomité, 25.11.2021 - 30.09.2025
    Medlem, Valgkomiteen, 30.11.2021 - 01.12.2021
    Leder, Valgkomiteen, 01.12.2021 - 30.09.2025

Medlemskap i delegasjonar

  • 2017-2021

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 17.10.2017 - 30.09.2021