Eskeland, Liv Kari

Eskeland, Liv Kari (1965-)

Parti:
Høyre
Representant for
Hordaland 2021-2025
Medlem
Transport- og kommunikasjonskomiteen
Ansiennitet:
4 år, 62 dagar

Gå til biletgalleri

Biografi

Personalia

  • Fødd 21.05.1965 i Trondheim, Sør-Trøndelag
  • Dotter av sykehusdirektør Leiv Eskeland (1934-2004) og einingsleiar eldresenter Marie-Anne Eskeland (1936-)

Stortingsperiodar

  • Vararepresentant nr 6 for Hordaland, 2009 - 2013, H.
  • Vararepresentant nr 5 for Hordaland, 2013 - 2017, H.
  • Vararepresentant nr 1 for Hordaland, 2017 - 2021, H.
  • Representant nr 11 for Hordaland, 2021 - 2025, H.

Vararepresentasjonar

  • Møtte fast som representant 01.10.2017-30.09.2021 for Erna Solberg.

Medlemskap i stortingskomitear

  • 2017-2021

    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 12.10.2017 - 30.09.2021

    2021-2025

    Varamedlem, Valgkomiteen, 09.10.2021 - 30.09.2025
    Medlem, Transport- og kommunikasjonskomiteen, 19.10.2021 - 30.09.2025

Medlemskap i delegasjonar

  • 2017-2021

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 17.10.2017 - 30.09.2021

    2021-2025

    Varamedlem, Stortingets delegasjon for arktisk parlamentarisk samarbeid, 28.10.2021 - 30.09.2025
    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 28.10.2021 - 30.09.2022

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Volda lærarhøgskule, 1/2 årseining i engelsk 1984-1985
  • NTNU, arkitektlinja 1985-1990

Yrke

  • Holmedal og Husum Offshore AS 1991-1997
  • Leirvik Sveis AS 1996-2000
  • LINK Arkitektur AS 2000-2007
  • Prosjektdirektør, UNITECH AS 2015-2017

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Ordfører Stord kommunestyre 2007-2015, 2007-2015
  • Medlem Stord formannskap 2015-2017

Offentlege verv

  • Styremedlem Helse Fonna, Haugesund 2013-2017
  • Styremedlem Kulturskulerådet, Trondheim 2015
  • Nestleder Friluftsrådenes landsforbund, Oslo 2015-2017
  • Styremedlem A/S Vinmonopolets styre, Oslo 2016-2017
  • Styremedlem Språkrådet, Oslo 2016-2018
  • Styremedlem Landssamanslutninga av nynorskkommunar (LNK), Oslo til 2017

Tillitsverv i parti

  • Fylkesleiar Høgre 2012-2016
  • Leiar Stord Høgre

Andre administrative verv

  • Styreleder KLP 2014-2018
  • Styremedlem Bremnes Fryseri 2016-2018
  • Styremedlem/styreleder Salmon Group 2016-2018
  • Styreleder L.K. Eskeland AS
  • Styreleder Paladio AS