Fiskaa, Ingrid

Fiskaa, Ingrid (1977-)

Parti:
Sosialistisk Venstreparti
Representant for
Rogaland 2021-2025
Medlem
Utenriks- og forsvarskomiteen
Ansiennitet:
0 år, 106 dagar

Gå til biletgalleri

Biografi

Personalia

  • Fødd 16.04.1977

Stortingsperiodar

  • Vararepresentant nr 1 for Rogaland, 1997 - 2001, SV.
  • Vararepresentant nr 1 for Rogaland, 2001 - 2005, SV.
  • Vararepresentant nr 1 for Rogaland, 2009 - 2013, SV.
  • Representant nr 11 for Rogaland, 2021 - 2025, SV.

Medlemskap i presidentskapet

  • 2021-2025

    Femte visepresident, Stortinget, 09.10.2021 - 30.09.2022

Medlemskap i stortingskomitear

  • 2021-2025

    Medlem, Den utvidede utenriks- og forsvarskomité, 19.10.2021 - 30.09.2025
    Medlem, Utenriks- og forsvarskomiteen, 19.10.2021 - 30.09.2025

Medlemskap i delegasjonar

  • 2021-2025

    Medlem, Stortingets delegasjon for forbindelser med Europaparlamentet, 19.10.2021 - 30.09.2025
    Varamedlem, Stortingets delegasjon til konferansen for overvåking av EUs utenriks-, sikkerhets- og forsvarspolitikk, 28.10.2021 - 30.09.2025

Medlemskap i gruppestyre

  • 2021-2025

    Medlem gruppestyret, Sosialistisk Venstreparti, 09.10.2021 - 30.09.2025

Medlemskap i regjering

  • Statssekretær, Utenriksdepartementet, 20.11.2009 - 30.03.2012

Verv

Tillitsverv i parti

  • Leder Sosialistisk Ungdom 2002-2004
  • Medlem Sosialistisk Venstrepartis sentralstyre frå 2003