Myrvold, Hans Inge

Myrvold, Hans Inge (1985-)

Parti:
Senterpartiet
Representant for
Hordaland 2021-2025
Medlem
Helse- og omsorgskomiteen
Ansiennitet:
0 år, 123 dagar

Gå til biletgalleri

Myrvold, Hans Inge møter fast for Toppe, Kjersti.

Biografi

Personalia

  • Fødd 25.01.1985 i Kvinnherad, Hordaland

Stortingsperiodar

  • Vararepresentant nr 1 for Hordaland, 2017 - 2021, Sp.
  • Vararepresentant nr 1 for Hordaland, 2021 - 2025, Sp.

Vararepresentasjonar

  • Møtte fast som representant 14.10.2021-30.09.2025 for Kjersti Toppe.

Medlemskap i stortingskomitear

  • 2021-2025

    Medlem, Helse- og omsorgskomiteen, 19.10.2021 - 30.09.2025

Utdanning og yrkeserfaring

Yrke

  • Dagleg leiar Hans M Myrvold 2009-2012
  • Bedriftsrådgjevar Vest-Systempartner AS 2012-2016
  • Eigar og dagleg leiar Supplèr AS 2016-2019

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Kvinnherad kommunestyre 2011-2015, varaordfører 2015-2019, ordfører 2019-2023

Fylkespolitisk aktivitet

  • Varamedlem fylkesting, Hordaland 2015-2019
  • Varamedlem fylkesting 2019-2023

Offentlege verv

  • Meddommar Sunnhordland tingrett, Stord 2011-2017