Myrseth, Cecilie

Myrseth, Cecilie (1984-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Representant for
Troms 2017-2021
Medlem
Næringskomiteen
Ansiennitet:
2 år, 76 dagar

Gå til biletgalleri

Biografi

Personalia

  • Fødd 27.07.1984 i Harstad, Troms

Stortingsperiodar

  • Representant nr 1 for Troms, 2017 - 2021, A.

Medlemskap i stortingskomitear

  • 2017-2021

    Medlem, Næringskomiteen, 12.10.2017 - 30.09.2021

Medlemskap i delegasjonar

  • 2017-2021

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til EFTA-parlamentarikerkomiteene og Den felles EØS-parlamentarikerkomiteen, 24.10.2017 - 24.10.2019
    Varamedlem, Stortingets delegasjon til det parlamentariske partnerskapet Asia-Europa (ASEP), 26.10.2017 - 24.10.2019

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Lavangen sentralskole 1991-2000
  • Sjøvegan videregående skole, salg og service 2001-2003
  • Allmennfaglig påbygging, privatist 2005
  • Universitetet i Tromsø, Årsstudium i psykologi 2007-2009
  • Universitetet i Tromsø, profesjonsstudium i psykologi 2009-2015

Verv

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Troms 2007-2011, 2011-2015 (Gruppeleder)
  • Leder fylkesråd, Troms 2015-2017

Tillitsverv i parti

  • Medlem Styret for Troms AUF 2005-2007
  • Leder Troms Arbeiderparti frå 2014

Tillitsverv i organisasjonar

  • Fylkesleder Elevorganisasjonen i Troms 2003-2004
  • Organisatorisk nestleder, medlem av sentralstyret Elevorganisasjonen 2004-2005
  • Studentrepresentant Instituttstyret, Institutt for psykologi UiT