Valgkomiteen skal
herved innberette at antallet medlemmer i de faste komiteer er fastsatt
slik:
-
arbeids- og sosialkomiteen
13 medlemmer
-
energi- og miljøkomiteen
20 medlemmer
-
familie- og kulturkomiteen
10 medlemmer
-
finanskomiteen
20 medlemmer
-
helse- og omsorgskomiteen
15 medlemmer
-
justiskomiteen
11 medlemmer
-
kommunal- og
forvaltningskomiteen 15 medlemmer
-
kontroll- og
konstitusjonskomiteen 10 medlemmer
-
næringskomiteen
16 medlemmer
-
transport- og
kommunikasjonskomiteen 12 medlemmer
-
utdannings- og
forskningskomiteen 13 medlemmer
-
utenriks- og
forsvarskomiteen 16 medlemmer
Valgkomiteen meddeler at følgende er
valgt til medlemmer av Stortingets faste komiteer:
Arbeids- og sosialkomiteen
Anja Ninasdotter Abusland,
Sp
Henrik Asheim, H
Kirsti Bergstø, SV
Mímir Kristjánsson, R
Per Olaf Lundteigen,
Sp
Tuva Moflag, A
Anna Molberg, H
Dagfinn Henrik Olsen,
FrP
Gisle Meininger Saudland,
FrP
Runar Sjåstad, A
Aleksander Stokkebø,
H
Trine Lise Sundnes,
A
Torbjørn Vereide,
A
Energi- og miljøkomiteen
Nikolai Astrup, H
Lan Marie Nguyen Berg,
MDG
Ola Elvestuen, V
Lars Haltbrekken,
SV
Mani Hussaini, A
Birgit Oline Kjerstad,
SV
Stein Erik Lauvås,
A
Sofie Marhaug, R
Linda Monsen Merkesdal,
A
Siv Mossleth, Sp
Ole André Myhrvold,
Sp
Gro-Anita Mykjåland,
Sp
Marius Arion Nilsen,
FrP
Marianne Sivertsen
Næss, A
Kjell Ingolf Ropstad,
KrF
Frank Edvard Sve,
FrP
Bård Ludvig Thorheim,
H
Ove Trellevik, H
Mathilde Tybring-Gjedde,
H
Terje Aasland, A
Familie- og kulturkomiteen
Grunde Almeland, V
Åse Kristin Ask Bakke,
A
Ragnhild Male Hartviksen,
A
Silje Hjemdal, FrP
Margrethe Haarr, Sp
Turid Kristensen,
H
Kathy Lie, SV
Tage Pettersen, H
Åslaug Sem-Jacobsen,
Sp
Torstein Tvedt Solberg,
A
Finanskomiteen
Une Bastholm, MDG
Tina Bru, H
Lise Christoffersen,
A
Mahmoud Farahmand,
H
Kjerstin Wøyen Funderud,
Sp
Sigbjørn Gjelsvik,
Sp
Frode Jacobsen, A
Kari Elisabeth Kaski,
SV
Eigil Knutsen, A
May Britt Lagesen,
A
Hans Andreas Limi,
FrP
Heidi Nordby Lunde,
H
Marie Sneve Martinussen,
R
Tellef Inge Mørland,
A
Mona Nilsen, A
Helge Orten, H
Geir Pollestad, Sp
Kjell Ingolf Ropstad,
KrF
Sveinung Rotevatn,
V
Roy Steffensen, FrP
Helse- og omsorgskomiteen
Seher Aydar, R
Olaug Vervik Bollestad,
KrF
Sandra Bruflot, H
Erlend Svardal Bøe,
H
Bård Hoksrud, FrP
Marian Hussein, SV
Lubna Boby Jaffery,
A
Lisa Marie Ness Klungland,
Sp
Cecilie Myrseth,
A
Hans Inge Myrvold,
Sp
Irene Ojala, PF
Even A. Røed, A
Tone Wilhelmsen Trøen,
H
Truls Vasvik, A
Morten Wold, FrP
Justiskomiteen
Per-Willy Amundsen,
FrP
Ingunn Foss, H
Kamzy Gunaratnam,
A
Odd Harald Hovland,
A
Tor André Johnsen,
FrP
Ivar B. Prestbakmo,
Sp
Else Marie Rødby,
Sp
Sveinung Stensland,
H
Ingvild Wetrhus Thorsvik,
V
Andreas Sjalg Unneland,
SV
Maria Aasen-Svendsrud,
A
Kommunal- og forvaltningskomiteen
Heidi Greni, Sp
Mudassar Kapur, H
Kathrine Kleveland,
Sp
Anne Kristine Linnestad,
H
Tobias Drevland Lund,
R
Mari Holm Lønseth,
H
Helge André Njåstad,
FrP
Per Martin Sandtrøen,
Sp
André N. Skjelstad,
V
Rune Støstad, A
Siri Gåsemyr Staalesen,
A
Terje Sørvik, A
Lene Vågslid, A
Erlend Wiborg, FrP
Grete Wold, SV
Kontroll- og konstitusjonskomiteen
Grunde Almeland,
V
Seher Aydar, R
Nils T. Bjørke, Sp
Even Eriksen, A
Peter Frølich, H
Carl I. Hagen, FrP
Svein Harberg, H
Audun Lysbakken,
SV
Tove Elise Madland,
A
Sverre Myrli, A
Næringskomiteen
Alfred Jens Bjørlo,
V
Sivert Bjørnstad,
FrP
Karianne B. Bråthen,
A
Torgeir Knag Fylkesnes,
SV
Masud Gharahkhani,
A
Olve Grotle, H
Rasmus Hansson, MDG
Linda Hofstad Helleland,
H
Geir Jørgensen, R
Per Vidar Kjølmoen,
A
Jenny Klinge, Sp
Willfred Nordlund,
Sp
Bengt Rune Strifeldt,
FrP
Per Olav Tyldum,
Sp
Solveig Vitanza,
A
Lene Westgaard-Halle,
H
Transport- og kommunikasjonskomiteen
Liv Kari Eskeland,
H
Mona Fagerås, SV
Terje Halleland,
FrP
Trond Helleland,
H
Geir Adelsten Iversen,
Sp
Tom Kalsås, A
Erlend Larsen, H
Kirsti Leirtrø, A
Geir Inge Lien, Sp
Erling Sande, Sp
Nils Kristen Sandtrøen,
A
Morten Stordalen,
FrP
Utdannings- og forskningskomiteen
Jorodd Asphjell,
A
Maren Grøthe, Sp
Himanshu Gulati,
FrP
Margret Hagerup,
H
Kari-Anne Jønnes,
H
Øystein Mathisen,
A
Hege Bae Nyholt,
R
Abid Raja, V
Jan Tore Sanner,
H
Lise Selnes, A
Marit Knutsdatter
Strand, Sp
Elise Waagen, A
Freddy André Øvstegård,
SV
Utenriks- og forsvarskomiteen
Marit Arnstad, Sp
Åsmund Aukrust, A
Hårek Elvenes, H
Bengt Fasteraune,
Sp
Ingrid Fiskaa, SV
Nils Ole Foshaug,
A
Kari Henriksen, A
Sylvi Listhaug, FrP
Guri Melby, V
Bjørnar Moxnes, R
Ingjerd Schou, H
Erna Solberg, H
Ine Eriksen Søreide,
H
Christian Tybring-Gjedde,
FrP
Dag-Inge Ulstein,
KrF
Rigmor Aasrud, A