Stokkebø, Aleksander

Stokkebø, Aleksander (1994-)

Parti:
Høyre
Representant for
Rogaland 2017-2021
Medlem:
Finanskomiteen
Ansiennitet:
0 år, 293 dager

Gå til bildegalleri

Stokkebø, Aleksander møter fast for Høie, Bent.

Biografi

Personalia

  • Født 02.11.1994 i Stavanger, Rogaland
  • Sønn av controller Asle Stokkebø (1957-) og kontorleder/HR-rådgiver Åse Fløttum (1964-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Rogaland, 2017 - 2021, H.

Vararepresentasjoner

  • Møter fast som representant fra 01.10.2017 for Bent Høie.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2017-2021

    Medlem, Utdannings- og forskningskomiteen, 12.10.2017 - 08.02.2018
    Medlem, Finanskomiteen, 08.02.2018 - 30.09.2021

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Sunde skole 2000-2007
  • Revheim skole, ungdomsskole 2007-2010
  • Stavanger katedralskole, avdeling Kongsgård 2010-2013
  • Forsvarets høgskole, enkeltemner i juss og etikk 2013-2015
  • Universitetet i Stavanger, rettsvitenskap 2015 (Pågående)

Yrke

  • Valgkampsekretær for Stavanger Høyre 2013
  • Landstillitsvalgt, Tillitsvalgtordningen i Forsvaret 2014-2015

Annen aktivitet, krigsinnsats m.m.

  • Vaktgardist og kompanitillitsvalgt i 1. gardekompani, Hans Majestet Kongens Garde 2013-2014

Medaljer og utmerkelser m.m.

  • Vernepliktsmedaljen 2014

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Stavanger bystyre 2015-2019

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Rogaland 2015-2019

Offentlige verv

  • Medlem Kommunalstyret for oppvekst, Stavanger 2015-2017
  • Medlem Opplæringsutvalget, Rogaland 2015-2017
  • Ungdomsordfører Ungdommens bystyre, Stavanger

Tillitsverv i partier

  • Leder Styret i Stavanger Unge Høyre 2011-2012
  • Første nestleder Arbeidsutvalget i Rogaland Unge Høyre 2012-2013, Leder 2016-2017

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Landsstyret i Europeisk Ungdom 2012-2015
  • Leder Rogaland Europeisk Ungdom 2012-2013
  • Medlem Landsstyret i Ungdom mot rasisme 2013-2015
  • Medlem Sentralstyret i Europeisk Ungdom 2014-2015