Melby, Guri

Melby, Guri (1981-)

Parti:
Venstre
Representant for
Oslo 2017-2021
Medlem
Finanskomiteen
Medlem
Utdannings- og forskningskomiteen
Ansiennitet:
2 år, 59 dager

Gå til bildegalleri

Melby, Guri møter fast for Grande, Trine Skei.

Tilhører

Finanskomiteen

Medlem
30.01.2020 - 30.09.2021

Utdannings- og forskningskomiteen

Medlem
30.01.2018 - 30.09.2021

Valgkomiteen

Varamedlem
13.02.2018 - 30.09.2021

Venstre

Innpisker
29.01.2020 - 30.09.2021

Biografi

Personalia

  • Født 03.02.1981
  • Datter av Bankfunksjonær Terje Melby (1954-) og Husmor/assistent i skole/SFO Berit Melby (1957-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Oslo, 2013 - 2017, V.
  • Vararepresentant nr 1 for Oslo, 2017 - 2021, V.

Vararepresentasjoner

  • Møter fast som representant fra 17.01.2018 for Trine Skei Grande.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2017-2021

    Medlem, Utdannings- og forskningskomiteen, 30.01.2018 - 30.09.2021
    Varamedlem, Valgkomiteen, 13.02.2018 - 30.09.2021
    Medlem, Finanskomiteen, 30.01.2020 - 30.09.2021

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2017-2021

    Innpisker, Venstre, 29.01.2020 - 30.09.2021

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Gjølme barneskole 1988-1994
  • Orkanger ungdomsskole 1994-1997
  • Orkdal vidaregåande skole, allmenfaglig studieretning 1997-2000
  • NTNU, mastergrad i nordisk språk og PPU (lektor) 2000-2007

Yrke

  • Lektor på Gerhard Schønings skole 2007-2008
  • Høgskolelektor i norsk ved lærerutdanninga på HiST (nå NTNU) 2008-2011
  • Rådgiver, Nasjonalt senter for skriveforskning og skriveopplæring 2009-2011
  • Rådgiver, Kunnskapsdepartementet 2011-2012

Verv

Offentlige verv

  • Leder Styret for Språkrådet 2016-2018