Moxnes, Bjørnar

Moxnes, Bjørnar (1981-)

Parti:
Rødt
Representant for
Oslo 2021-2025
Medlem
Utenriks- og forsvarskomiteen
Ansiennitet:
4 år, 61 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 19.12.1981

Stortingsperioder

  • Representant nr 10 for Oslo, 2017 - 2021, R.
  • Representant nr 8 for Oslo, 2021 - 2025, R.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2017-2021

    Medlem, Fullmaktskomiteen, 02.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Den utvidede utenriks- og forsvarskomité, 12.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Finanskomiteen, 12.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Den forberedende fullmaktskomité, 17.06.2021 - 30.09.2021

    2021-2025

    Medlem, Valgkomiteen, 09.10.2021 - 30.09.2025
    Medlem, Den utvidede utenriks- og forsvarskomité, 19.10.2021 - 30.09.2025
    Medlem, Utenriks- og forsvarskomiteen, 19.10.2021 - 30.09.2025

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

  • 2017-2021

    Medlem, Den særskilte komité for å behandle spesielle saker vedrørende korona-krisen, 16.03.2020 - 30.09.2021
    Medlem, Den særskilte komité for å behandle Særskilt melding fra EOS-utvalget (Dokument 7:2 (2020-2021)), 25.02.2021 - 30.09.2021

Medlemskap i delegasjoner

  • 2021-2025

    Medlem, Stortingets delegasjon for forbindelser med Europaparlamentet, 19.10.2021 - 30.09.2025
    Varamedlem, Stortingets delegasjon til konferansen for overvåking av EUs utenriks-, sikkerhets- og forsvarspolitikk, 28.10.2021 - 30.09.2025

Verv

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Brukerrådet for representantordninger fra 2017