Bru, Tina

Bru, Tina (1986-)

Parti:
Høyre
Representant for
Rogaland 2021-2025
Første nestleder
Finanskomiteen
Ansiennitet:
8 år, 100 dagar

Gå til biletgalleri

Biografi

Personalia

  • Fødd 18.04.1986 i Moss, Østfold
  • Dotter av Sigve Bru og Sissel Skalstad Bru

Stortingsperiodar

  • Vararepresentant nr 1 for Rogaland, 2009 - 2013, H.
  • Representant nr 10 for Rogaland, 2013 - 2017, H.
  • Representant nr 4 for Rogaland, 2017 - 2021, H.
  • Representant nr 1 for Rogaland, 2021 - 2025, H.

Vararepresentasjonar

  • Medlem av regjeringa 24.01.2020-30.09.2021, Aase Simonsen møtte som representant.
  • Medlem av regjeringa 01.10.2021-14.10.2021, Irene Heng Lauvsnes møtte som representant.

Medlemskap i stortingskomitear

  • 2013-2017

    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 17.10.2013 - 20.01.2016
    Andre nestleder, Energi- og miljøkomiteen, 21.01.2016 - 30.09.2017

    2017-2021

    Medlem, Valgkomiteen, 07.10.2017 - 24.01.2020
    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 12.10.2017 - 17.10.2017
    Andre nestleder, Energi- og miljøkomiteen, 17.10.2017 - 24.01.2020

    2021-2025

    Medlem, Finanskomiteen, 19.10.2021 - 21.10.2021
    Første nestleder, Finanskomiteen, 21.10.2021 - 30.09.2025

Medlemskap i delegasjonar

  • 2013-2017

    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 24.10.2013 - 30.09.2014

Medlemskap i regjering

  • Statsråd, Olje- og energidepartementet, 24.01.2020 - 14.10.2021

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Årsstudium religionsstudier – Universitetet i Stavanger
  • Bachelor of Management med fordypning endringsledelse – BI Stavanger
  • Treider videregående skole – studiespesialiserende 2003-2005

Yrke

  • Butikkmedarbeider, Carlings
  • Politisk rådgiver, Rogaland fylkeskommune

Verv

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesutvalg, Rogaland 2011-2013

Tillitsverv i parti

  • Medlem av Stavanger Høyres bystyregruppe Stavanger Høyre 2007-2012
  • Fylkesleder Rogaland Unge Høyre 2008-2009
  • Medlem av Sentralstyret Unge Høyres Landsforbund 2008-2010
  • Medlem av Rogaland Høyres fylkestingsgruppe Rogaland Høyre 2011-2013
  • 2. nestleder Høyre frå 2020