Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
År 2007 den 12. juni holdtes Odelsting, hvor da ble gjort slikt
I lov 19. juni 1969 nr. 66 om merverdiavgift gjer ein følgjande endringar:
§ 5 b første ledd nr. 5 nytt tredje punktum skal lyde:
Unntaket gjelder ikke tjenester i form av rett til å overvære striptease, eller formidling av slike tjenester.
§ 28 fjerde ledd første punktum skal lyde:
Registrert virksomhet skal forbli registrert i minst 2 hele kalenderår etter registreringen eller etter at omsetning og avgiftspliktig uttak er sunket under den til enhver tid gjeldende beløpsgrense i første ledd, med mindre virksomheten er opphørt eller fylkesskattesjefen av særlige grunner finner å kunne slette den.
§ 33 første ledd skal lyde:
Oppgaven må være kommet frem til avgiftsmyndigheten innen 1 måned og 10 dager etter utløpet av hver termin eller fra tidspunktet for virksomhetens opphør. Fristen for 3. termin, mai og juni, er likevel 31. august. Oppgave som sendes i posten, anses fremkommet i rett tid hvis den er poststemplet innen utløpet av fristen.
Endringa under I tek til å gjelde frå 1. juli 2007.
Endringane under II tek til å gjelde straks.
| Berit Brørby | Asmund Kristoffersen |
| president | sekretær |