Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Etter at det var ringt til votering i 5 minutter, uttalte
Presidenten: Stortinget går da til votering over sakene på dagens kart.
Før votering vil presidenten tillate seg å si følgende:
Med blikk mot fremtiden er det ikke unaturlig at denne president i kveld avslutter sin møteledelse med familie- og administrasjonssaker!
Det var ikke uten motforestilling at denne president gikk til vervet. Det er ikke uten refleksjoner når jobben straks er gjort. Presidenten har lært mye i løpet av disse årene, bl.a.:
Ingen åpning av møtet uten at representanten Faldet er elektronisk sikret!
Ingen unødvendig forlengning av møtet når representanten Nordtun har tatt flybilletten opp av lommen!
Ingen votering før innpisker hr. Kristoffersen har tellet seg ferdig og sitter absolutt rolig!
Denne president har av og til beveget seg på kanten i balansen mellom sitt indre jeg og Stortingets forretningsorden. Jeg takker mine medrepresentanter for overbærenhet! (Akklamasjon i salen)
Presidenten må da minne om § 39 i Stortingets forretningsorden! (Munterhet i salen)
Vi går da til votering.
Voteringen i en sak finnes i slutten av referatet for hver enkelt sak.