Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Oppdaterte anslag fra Innovasjon Norge tilsier at det på grunn av rentenedsettelser og utvidet bruk av korte lån vil være grunnlag for å redusere bevilgningen med 23,5 mill. kroner.
På dette grunnlag forslås det at bevilgningen under kap. 5625 post 80 reduseres med 23,5 mill. kroner.
Komiteen slutter seg til Regjeringens forslag om å redusere bevilgningen under kap. 5625 post 80 med 23,5 mill. kroner.
Som følge av volumutviklingen på de landsdekkende risikolånene ble det ingen netto rentemargin etter dekning av administrasjonskostnadene på ordningen i 2003.
På dette grunnlag forslås det at bevilgningen under post 81 reduseres med 2 mill. kroner.
Komiteen slutter seg til Regjeringens forslag om å redusere bevilgningen under kap. 5625 post 81 med 2,0 mill. kroner.