Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Som følge av endret ansvarsfordeling mellom Kirke-, utdannings- og forskningsdepartementet og Nærings- og handelsdepartementet, foreslår Regjeringen at bevilgningen til norsk kontingent til EUs rammeprogram for forskning overføres fra Kirke-, utdannings- og forskningsdepartementet til Nærings- og handelsdepartementet fra 1. juli.Bevilgningen til norsk kontingent utgjør kr 485 695 000 i 2000. Kontingenten til EUs rammeprogram for forskning utbetales i to rater, en første halvår og en andre halvår. Det er foreløpig uklart hvor stor første utbetaling til EU vil være i 2000. Regjeringen foreslår derfor å overføre halve bevilgningen for 2000 fra Kirke-, utdannings- og forskningsdepartementet til Nærings- og handelsdepartementet ved å redusere bevilgningen på kap. 288 post 73 med kr 242 848 000 og å øke bevilgningen på kap. 924 ny post 71 tilsvarende.
Komiteen slutter seg til Regjeringens forslag om å redusere bevilgningen under kap. 288 post 73 med kr 242 848 000.
Komiteen viser når det gjelder kap. 924 ny post 71 til merknader under avsnitt 11.1.4.