Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Bestemmelsen fastsetter at banksikringsloven kapittel 3 om betalings- og soliditetsvansker får anvendelse på e-pengeforetak. Banksikringsloven § 3-4, § 3-5 annet og tredje ledd og § 3-6 får imidlertid ikke anvendelse.
Komiteen sluttar seg til forslag til lov om e-pengeforetak § 4-3.
Endringen i finansieringsvirksomhetsloven § 2-1 annet ledd nr. 5 er av rent teknisk karakter. Endringen vil rette en henvisning til EØS-reglene som tilsvarer annet bankdirektiv, som nå er avløst av det konsoliderte bankdirektivet av 2000.
Nytt nr. 7 i finansieringsvirksomhetsloven § 2-1 annet ledd medfører at e-pengeforetak omfattes av reglene om tiltak mot hvitvasking av penger i § 2-7 i finansieringsvirksomheten.
Komiteen sluttar seg til dette.