Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
I St.prp. nr. 1 (1997-98) Samferdselsdepartementet er det under kap. 5622 Grunnfondskapital i Postbanken BA foreslått et utbytte i 1999 fra Postbanken på 60,0 mill. kr. Samtidig er det vist til omtale i Nasjonalbudsjettet 1999 vedr. spørsmålet om en mulig fusjon mellom Fokus Bank, Kreditkassen og Postbanken.
Samferdselsdepartementet viser til at dersom det blir aktuelt med en slik fusjon, vil dette bl.a. påvirke spørsmålet om utbytte fra Postbanken for 1999. Regjeringen vil i så fall komme tilbake til Stortinget vedr. dette spørsmålet og eventuelle andre budsjettmessige virkninger av en slik fusjon.