Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Olsen, Wenche ( 1965- )

Arbeiderpartiet
Vararepresentant for Østfold 2013-2017
Ansiennitet: 4 år, 14 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 30.11.1965 i Halden, Østfold
Datter av fabrikkarbeider Arne Olsen (1932-1988) og fabrikkarbeider Esther Mathinsen (1931-)

Stortingsperioder

Representant nr 7 for Østfold, 2009 - 2013, A.
Vararepresentant nr 1 for Østfold, 2013 - 2017, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

2009-2013

Personlig varamedlem, Den forberedende fullmaktskomité, 20.06.2013 - 30.09.2013
Medlem, Helse- og omsorgskomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013
Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i delegasjoner

2009-2013

Varamedlem, Stortingets delegasjon for forbindelser med Europaparlamentet, 22.10.2009 - 30.09.2013

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Os barneskole 1972-1978
  • Rødsberg ungdomsskole 1978-1981
  • Porsnes vgs., husstell 1981-1982
  • Porsnes vgs., helse- og sosialfag 1982-1983

Fagbrev

  • Renholdsoperatørfaget 1996

Yrke

  • Assistent, renholder, portør m.m., Halden sykehus 1982-1986
  • Fabrikkarbeider, Møremat 1986-1987
  • Assistent, renholder, Halden sykehus 1987-1996
  • Nattevakt HVPU, Kristiansund kommune 1987
  • Husøkonom, Halden sykehus 1997-1998
  • Renholdsleder, Sentralsykehuset Fredrikstad 1998-1999
  • Avd.sjef renhold og tekstil, Sykehuset Østfold 1999-2009

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Varamedlem Halden kommunestyre 1995-1999, medlem 1999-2003, varaordfører 2007-2009, medlem 2009-2011

Offentlige verv

  • Medlem Styret for Østfold Kommunerevisjon 2007-2009
  • Varamedlem Styret for Halden Byutvikling 2007-2009

Tillitsverv i partier

  • Nestleder Styret for Halden Arbeiderparti 1999-2006, medlem 2006-2008
  • Leder Styret for Berg Arbeiderlag medlem til 2006, leder 2006-2008

Andre administrative verv

  • Varamedlem Styret for Haldenvassdragets Kanalselskap 2007-2009
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget