Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Thorkildsen, Inga Marte ( 1976- )

Sosialistisk Venstreparti
Sist innvalgt som representant for Vestfold 2009-2013
Ansiennitet: 12 år, 0 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 02.07.1976 i Oslo
Datter av leder av Nei til EU Heming Olaussen (1949-) og virksomhetsleder Lindis Thorkildsen (1955-)

Stortingsperioder

Representant nr 5 for Vestfold, 2001 - 2005, SV.
Representant nr 7 for Vestfold, 2005 - 2009, SV.
Representant nr 7 for Vestfold, 2009 - 2013, SV.

Vararepresentasjoner

Medlem av Regjeringen 23.03.2012-30.09.2013, Lars Egeland møtte som representant.

Medlemskap i stortingskomiteer

2001-2005

Medlem, Justiskomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005
Varamedlem, Valgkomiteen, 09.10.2001 - 30.09.2005

2005-2009

Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 24.10.2007 - 30.09.2009
Medlem, Helse- og omsorgskomiteen, 19.10.2005 - 24.10.2007

2009-2013

Medlem, Finanskomiteen, 20.10.2009 - 23.03.2012
Medlem, Valgkomiteen, 08.10.2009 - 23.03.2012

Medlemskap i delegasjoner

2001-2005

Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2004 - 23.03.2012

2009-2013

Medlem, Stortingets delegasjon for arktisk parlamentarisk samarbeid, 22.10.2009 - 23.03.2012

Medlemskap i gruppestyrer

2005-2009

Andre nestleder gruppestyret, Sosialistisk Venstreparti, 02.10.2007 - 30.09.2009

2009-2013

Første nestleder gruppestyret, Sosialistisk Venstreparti, 31.05.2010 - 23.03.2012
Første nestleder gruppestyret, Sosialistisk Venstreparti, 04.11.2009 - 29.11.2009

Medlemskap i regjering

Statsråd, Barne-, likestillings- og inkluderingsdepartementet, 23.03.2012 - 16.10.2013

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Andebu og Melsom barneskole, Vear ungdomsskole 1983-1992
  • Tønsberg gymnas 1992-1995
  • Cand.mag., mellomfag religionshistorie og statsvitenskap, semesteremne Midt-østen- og Nord-Afrika-kunnskap, Universitetet i Oslo 1996-2000

Yrke

  • Frilansjournalist for Tønsberg blad 1993-1997
  • Kelly Vikarbyrå 1997-1998
  • Kundebehandler ved Fjellinjen A/S 1998-2000

Medaljer og utmerkelser m.m.

  • Humleprisen 2012 (tildelt av Foreningen mot seksuelle overgrep (FMSO))

Verv

Tillitsverv i partier

  • Fylkessekretær Vestfold SU 1994-1996
  • Fylkessekretær Vestfold SV 1994-1996
  • Medlem SUs sentralstyre 1996-2000
  • Kvinnepolitisk leder SV 2000-2003, nestleder fra 2012

Andre administrative verv

  • Medlem Styret for Ny Tid 1998-2000

Litteratur

Gustavsen, Finn og Thorkildsen, Inga Marte: Fett, fuck og forsider, Markedets vidunderlige verden, John Grieg Bergen 1998
Thorkildsen, Inga Marte: EUs likestillingspolitikk: Med mannen som norm, Mennenes Europa - Døren lukket for kvinner, Nei til EU Oslo 2001
Thorkildsen, Inga Marte: MAKT - lesestykker for framtida, Hundreårsmarkeringen Norge 2005 AS Oslo 2005
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget