Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Stortingspresident Masud Gharahkhani og medlemmer av utenriks- og forsvarskomitéen tar imot lederen for de demokratiske kreftene i Belarus, Sviatlana Tsikhanowskaja, på Stortinget mandag 1. desember.

Sviatlana Tsikhanowskaja under et besøk på Stortinget i 2024. Foto: Stortinget.
– Jeg er veldig glad for å kunne ta Sviatlana Tsikhanowskaja imot på Stortinget nok en gang. Tsikhanowskaja kjemper en heltemodig kamp for demokrati i sitt hjemland Belarus. Selv om hennes egen mann ble løslatt fra fengsel i juni, fortsetter hun sin utrettelige kamp for frigivelse også av andre politiske fanger i hjemlandet. Gjennom å ta Tsikhanowskaja imot på Stortinget ønsker vi å vise støtte til en av frontfigurene i kampen mot autoritære krefter i Europa, sier stortingspresident Masud Gharahkhani.
Under besøket på Stortinget skal Tsikhanowskaja også møte medlemmer av utenriks- og forsvarskomitéen.