09.00 - 09.05
|
NORGES KULTURVERNFORBUND Jørg-Eirik Waula, styreleder Jan Solberg, rådgiver
|
09.05 - 09.10
|
FORTIDSMINNEFORENINGEN Ola H. Fjeldheim, generalsekretær
|
09.10 - 09.15
|
NORSK FORENING FOR FARTØYVERN Hedda Lombardo, generalsekretær
|
09.15 - 09.20
|
INDUSTRIANLEGGENES FELLESRÅD Per Harald Grue, styreleder Steinar Fundingsrud, daglig leder
|
09.20 - 09.25
|
NORGES VERDENSARV Hans-Erik Ringkjøb, leder NVA politisk råd Odd Sletten, styreleder NVA
|
09.25 - 09.30
|
MUSEUMSBANENETTVERKET Tobjørn Lefstad, museumsdirektør
|
09.30 - 09.35
|
VERDENSARVRÅDET RØROS BERGSTAD OG CIRCUMFERENSEN. REGIONRÅDET FOR FJELLREGIONEN OG DESTINASJON RØROS Runa Finborud, leder Ragnhild Aashaug, leder av regionrådet for Fjellregionen Hilde Charlotte Solheim, styreleder Destinasjon Røros
|
09.35 - 09.40
|
FORBUNDET KYSTEN Tuva Løkse, informasjonsrådgiver Tore Friis-Olsen, seniorrådgiver
|
09.40 - 09.45
|
SLEKT OG DATA Anne Schiøtz, generalsekretær
|
09.45 - 09.50
|
NORGES MUSEUMSFORBUND Liv Ramskjær, generalsekretær Gunn Mona Ekornes, styreleder
|
09.50 - 09.55
|
NORSK FOLKEMUSEUM Olav Aaraas, direktør
|
09.55 - 10.00
|
NORGES HUSFLIDSLAG Marit Jacobsen, direktør Jorid Martinsen, rådgiver
|
10.00 - 10.15
|
Pause
|
10.15 - 10.20
|
KS ErlingLien Barlindhaug, avdelingsdirektør Ann Evy Duun, prosjektleder
|
10.20 - 10.25
|
ARBEIDSGIVERFORENINGEN SPEKTER Anne Rudi Wikdahl, arbeidslivsdirektør Sverre Høven, direktør Tore Eugen Kvalheim, direktør
|
10.25 - 10.30
|
FORENINGEN NORDEN Rune Mørck Wergeland, styreleder Espen Stedje, generalsekretær Leif Holst Jensen, nestleder
|
10.30 - 10.35
|
NORSK KULTURHUSNETTVERK Nina Hodneland, daglig leder Rolf-Cato Raade, styreleder Per-Harald Nilsson, direktør Stavanger konserthus
|
10.35 - 10.40
|
NORGES IDRETTSFORBUND Kristin Kloster Aasen, visepresident Per Tøien, leder av idrettspolitisk avdeling
|
10.40 - 10.45
|
NORGES SKIFORBUND Erik Røste, president Ingvild Bretten Berg, ass. generalsekretær Stein Opsal, generalsekretær
|
10.45 - 10.50
|
BUA Monica Vogt, daglig leder Eline Egeland, faglig leder
|
10.50 - 10.55
|
NORSK FRILUFTSLIV Ole Benny Lilleås, administrasjonssjef
|
10.55 - 11.00
|
FRILUFTSRÅDENES LANDSFORBUND Morten Dåsnes, daglig leder Tina Bringslimark, rådgiver
|
11.00 - 11.05
|
DEN NORSKE TURISTFORENING Berit Kjøll, styreleder Katrine Gramnæs, fagsjef samfunnskontakt
|
11.05 - 11.10
|
VIRKE IDEELL OG FRIVILLIGHET Martin Østerdal, fagsjef frivillighet Helge Bull-Rostrup
|
11.10 - 11.15
|
HJERNESVULSTFORENINGEN Rolf J. Ledal, generalsekretær
|
11.15 - 11.35
|
Pause
|
11.35 - 11.40
|
FFO Lilly Ann Elvestad, generalsekretær Berit Therese Larsen, fagpolitisk leder Åsta Tale Strand, rådgiver
|
11.40 - 11.45
|
PENSJONISTFORBUNDET Harald Olimb Norman, generalsekretær Jan Davidsen, forbundsleder Eyvind Frilseth, områdeleder
|
11.45 - 11.50
|
FOLKORG - ORGANISASJON FOR FOLKEMUSIKK OG FOLKEDANS Linda Dyrnes, dagleg leiar
|
11.50 - 11.55
|
NOREGS UNGDOMSLAG Mette Vårdal, styreleiar Terje Svindseth, organisatorisk nestleiar
|
11.55 - 12.00
|
DE UNGES ORKESTERFORBUND Terje Winther, daglig leder Birgitte Mikalsen, styreleder Even Tømte, infomasjonskonsulent
|
12.00 - 12.05
|
KULTURALLIANSEN Marit Jacobsen, styreleder Bjarne Dæhli, sekretær
|
12.05 - 12.10
|
MUSIKKENS STUDIEFORBUND, MUSIKK I FENGSEL OG FRIHE Ludvig Claeson, daglig leder Mari Tangen, administrativ leder
|
12.10 - 12.15
|
KRAFTTAK FOR SANG Jarle Flemvåg, leder Hans Kåre Flø, leder av styringsgruppen
|
12.15 - 12.20
|
FOLKEAKADEMIENES LANDSFORBUND Ingvild Berrefjord, nestleder Kristi Stedje, prosjektleder Hanna Sønsteby, økonomileder
|
12.20 - 12.25
|
NORGES FRIVILLIGSENTRALER Arvid Askø, styreleder Jeanine Brenna, nestleder landsstyret Espen Andresen, medlem av landsstyret
|
12.25 - 12.30
|
LANDSRÅDET FOR NORGES BARNE- OG UNGDOMSORGANISASJONER Andreas Tangen Borud, generalsekretær Rode Margrethe Hegstad, leder Diego Alexander Vaula Foss, politisk rådgiver
|
12.30 - 12.35
|
FRIVILLIGHET NORGE Stian Slotterøy Johnsen, generalsekretær Morten Johansen, politisk rådgiver
|
12.35 - 13.05
|
Pause
|
13.05 - 13.10
|
NORSKE KVINNERS SANITETSFORENING Grete Herlofson, generalsekretær Mette Hanekamhaug, politisk rådgiver
|
13.10 - 13.15
|
REDNINGSSELSKAPET Frode Pedersen, kommunikasjonssjef Torgeir Nergaard Berg, prosjektleder
|
13.15 - 13.20
|
HØRSELSHEMMEDES LANDSFORBUND Anders Hegre, generalsekretær Morten Buan, forbundsleder Hildegunn Fallang, interessepolitisk rådgiver
|
13.20 - 13.25
|
NORGES BLINDEFORBUND Arnt Holte, generalsekretær Karsten Aak, ass. generalsekretær Sverre Fuglerud, sesksjonsleder Espen Lahnstein, interessepolitisk rådgiver
|
13.25 - 13.30
|
VIRKE KULTUR OG VIRKE PRODUSENTFORENINGEN Line Endresen Normann, direktør Virke kultur Torbjørn Urfjell, direktør Virke Produsentforeningen
|
13.30 - 13.35
|
FILMREG Tor Vadseth, styreleder Linda Netland, nestleder
|
13.35 - 13.40
|
FILM & KINO Guttorm Petterson, adm.direktør Arild Kalkvik, styreleder Jørgen Stensland, nestleder
|
13.40 - 13.45
|
NORSK TEATER- OG ORKESTERFORENING (NTO) Morten Gjelten, direktør Åse Ryvarde, styreleder Tor Lægreid, styrets nestleder
|
13.45 - 13.50
|
NORSKE DANSEKUNSTNERE Knut Arild Flatner, nestleder Lars Jacob Holm, medlem
|
13.50 - 13.55
|
TEATERVENNER NORGE Therese Strupstad Hagen, styreleder Erlend Tveite, nestleder Maria Benedicte Wist-Kirkemo, daglig leder
|
13.55 - 14.00
|
DANSE- OG TEATERSENTRUM Tove Bratten, direktør Vidar Sandem, styreleder
|
14.00 - 14.05
|
SKUESPILLER- OG DANSERALLIANSEN Tone Øvrebø Johannessen, daglig leder Line Heie Hallem, skuespiller
|
14.05 - 14.10
|
NORSK SKUESPILLERFORBUND Knut Alfsen, forbundsleder Anders Bredmose, generalsekretær
|
14.10 - 14.25
|
Pause
|
14.25 - 14.30
|
SAMSPILL INTERNATIONAL MUSIC NETWORK Siri Kvambe, daglig leder Rhiannon Edwards, styreleder
|
14.30 - 14.35
|
NORSK SCENEKUNSTBRUK Ådne Sekkelsten, daglig leder Vidar Thorbjørnsen, styreleder
|
14.35 - 14.40
|
KUNSTNERNETTVERKET Hilde Tørdal, leder Heidi Marie Kriznik, medlem
|
14.40 - 14.45
|
TEATERALLIANSEN Eli Ulvestad, generalsekretær Noregs Ungdomslag Frode Alexander Rismyhr, generalsekretær Frilynt Norge Espen Kvark Kvernbergh, styreleiar, Norsk amatørteaterforbund
|
14.45 - 14.50
|
NORSKE BILLEDKUNSTNERE Mari Aarre, daglig leder Hilde Tørdal, styreleder
|
14.50 - 14.55
|
NORSK KURATORFORENING Natalie Hope O'Donnell, styreleder Kjersti Solbakken, nestleder
|
14.55 - 15.00
|
UNGE KUNSTNERES SAMFUND Ruben Steinum, styreleder Ina Hagen, nestleder
|
15.00 - 15.05
|
FORBUNDET FRIE FOTOGRAFER Katinka Maraz, styreleder Gyrid Garshol, daglig leder
|
15.05 - 15.10
|
NORSKE KUNSTHÅNDVERKERE Hanne Øverland, styreleder Mari Opsahl, politisk rådgiver
|
15.10 - 15.15
|
NOKU - NORSK KULTURFORUM Hege Knarvik Sande, generalsekretær Else Blom, styreleder
|
15.15 - 15.20
|
ABELIA Gisle Mardal, leder for design- og merkevarebedrifter
|
15.20 - 15.25
|
UKM NORGE Torstein Siegel, daglig leder
|
15.25 - 16.05
|
Pause
|
16.05 - 16.10
|
BOKHANDLERFORENINGEN Trine Stensen, adm. direktør
|
16.10 - 16.15
|
NORSK BIBLIOTEKFORENING Mariann Schjeide, leder Lars Egeland, nestleder
|
16.15 - 16.20
|
NORSK BARNEBOKINSTITUTT Kristin Ørjasæter, direktør
|
16.20 - 16.25
|
LESER SØKER BOK Liv Gulbrandsen, leder Hanna Bugge, rådgiver
|
16.25 - 16.30
|
FORENINGEN !LES Silje Tretvoll, daglig leder Vibeke Røgler, nestleder
|
16.30 - 16.35
|
NORSK FAGLITTERÆR FORFATTER- OG OVERSETTERFORENING Tore Slaatta, generalsekretær Marta Breen, styreleder Kristine Isaksen, seniorrådgiver
|
16.35 - 16.40
|
DEN NORSKE FORFATTERFORENING Heidi Marie Kriznik, styreleder Metter Møller, generalsekretær
|
16.40 - 16.45
|
NORSK FORFATTERSENTRUM Ingvild Christine Herzog, daglig leder
|
16.45 - 16.50
|
NORSK ARKIVRÅD Ingvild Korsnes Daasvand, styremedlem
|
16.50 - 16.55
|
ARKIVFORBUNDET Kjetil Landrog, generalsekretær Tom Oddby, styreleder
|
16.55 - 17.00
|
BIBLIOTEKARFORBUNDET Margunn Haugland, forbundsleder Hege B. Johnsen, rådgiver
|
17.00 - 17.05
|
FORSKERFORBUNDET Petter Aaslestad, leder Kari Folkenborg, spesialrådgiver
|
17.05 - 17.10
|
DEN NORSKE FORLEGGERFORENING Kristenn Einarsson, direktør Tom Harald Jenssen, styreleder Wanda Voldner, rådgiver
|
17.10 - 17.15
|
DET NORSKE AKADEMI FOR SPRÅK OG LITTERATUR Nils Heyerdahl, preses Helene Uri, visepreses Torbjørn Nordgård, styreleder NAOB
|
17.15 - 17.30
|
Pause
|
17.30 - 17.35
|
KRISTENT ARBEID BLANT BLINDE OG SVAKSYNTE (KABB) Frank Tangen, kommunikasjonsrådgiver Ranveig Bredesen
|
17.35 - 17.40
|
RIKSMÅLSFORBUNDET Trond Vernegg, formann Marit Strand, 1. viseformann
|
17.40 - 17.45
|
NYNORSK FORUM Ottar Grepstad, direktør Vidar Høviskeland, dagleg laiar Edmund Austigard, adm. direktør
|
17.45 - 17.50
|
NOREGS MÅLLAG Magne Aasbrenn, leiar Hege Lothe, rådgjevar Marit Aakre Tennø, rådgjevar
|
17.50 - 17.55
|
NETTVERK FOR NORSK MAT- OG DRIKKEKULTUR Tove Hoppestad, leder Per Harald Grue, sekretær
|
17.55 - 18.00
|
SPILLAVHENGIGHET NORGE Magnus Pedersen, politisk rådgiver
|
18.00 - 18.05
|
NORSKE KONSERTARRANGØRER Torbjørn H. Valum, daglig leder Andreas F. Sørensen, kommunikasjonsansvarlig
|
18.05 - 18.10
|
KUNSTHALLENE I NORGE Marianne Hultman, styreleder Cecilie Nissen, nestleder Stephanie von Spreter, medlem
|