Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Om følgene et eventuelt bortfall av _refusjonsordningen for norske sjøfolk_ vil ha for rekruttering av ungdom til næringen
Datert: 14.11.1997
Besvart: 19.11.1997 av nærings- og handelsminister Lars Sponheim

Terje Søviknes (FrP): Refusjonsordningen for norske sjøfolk har vært et viktig bidrag til ny optimisme og økt sysselsetting innen den maritime næring.
Hvilke konsekvenser tror næringsministeren at et eventuelt bortfall av refusjonsordningen vil ha for rekruttering av ungdom til å satse på utdanning og en karriere innen denne næringen?