Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Om statsråden kan garantere at arbeidet med ytre molo i Vardø blir igangsatt i løpet av 2022
Datert: 10.02.2022
Besvart: 09.03.2022 av fiskeri- og havminister Bjørnar Skjæran

Rasmus Hansson (MDG): Vardø er værhardt. Fiskebåter som ligger til kai, blir ødelagt av værets herjinger. Dette legger vesentlige begrensninger på Vardøs mulighet til å styrke kystfisket som samfunnet er helt avhengig av. Derfor har politikere fra alle partier i Vardø kommune kjempet for ny ytre molo i lang tid. Moloen er inne i Nasjonal transportplan 2022–2033. Moloen er ferdigprosjektert og områdene ferdigregulert.
Kan statsråden garantere at arbeidet med ytre molo i Vardø blir igangsatt i løpet av 2022?