Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
"Effektivitetskravet i sjølrekrutterende kjøttproduksjon er høgt, med den følge at dyretallet pr. årsverk blir høgt. Dette slår negativt ut for bruk i distrikt der forholda ligger til rette for grovforproduksjon. I grovforsone 3 tilsier effektivitetskravet et grovforareal på omlag 300 dekar. Vil landbruksministeren i de kommende jordbruksoppgjør vurdere justeringer av effektivitetskravet for denne produksjonen?"
Datert: 11.10.1991
Besvart: 16.10.1991 av landbruksminister Gunhild Elise Øyangen

Inge Staldvik (A): "Effektivitetskravet i sjølrekrutterende kjøttproduksjon er høgt, med den følge at dyretallet pr. årsverk blir høgt. Dette slår negativt ut for bruk i distrikt der forholda ligger til rette for grovforproduksjon. I grovforsone 3 tilsier effektivitetskravet et grovforareal på omlag 300 dekar.
Vil landbruksministeren i de kommende jordbruksoppgjør vurdere justeringer av effektivitetskravet for denne produksjonen?"