Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.

Stortinget.no

logo
Hopp til innholdet
Til forsiden
Til forsiden

Spørretimespørsmål fra Hallgrim Berg (H) til samferdselsministeren

1. og 2. påskedag vart det gitt beskjed om at rv 50 Aurland - Hol skulle haldast stengt, trass i at vegen var fysisk open og godt køyrande. Tusenvis av menneske måtte køyre lange omvegar og stille i fergekø opptil 6-7 timar i Lærdal og Gudvangen. Kjenner statsråden ansvaret for dette?

Datert: 04.04.1997
Besvart: 09.04.1997 av samferdselsminister Sissel Rønbeck

Hallgrim Berg (H)

Spørsmål

Hallgrim Berg (H): 1. og 2. påskedag vart det gitt beskjed om at rv 50 Aurland - Hol skulle haldast stengt, trass i at vegen var fysisk open og godt køyrande. Tusenvis av menneske måtte køyre lange omvegar og stille i fergekø opptil 6-7 timar i Lærdal og Gudvangen.
Kjenner statsråden ansvaret for dette?

Les hele debatten