Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.

Stortinget.no

logo
Hopp til innholdet
Til forsiden
Til forsiden

Spørretimespørsmål fra Arild Hiim (H) til utenriksministeren

"Hendelsene i Jerusalem mandag 8. oktober 1990 der minst 19 palesti- nere ble drept, har rystet Israel og resten av verden. Hva kan man fra norsk side gjøre for å påvirke utviklingen, med sikte på å unngå ytterligere tap av menneskeliv, og bedre palestinernes situasjon og å sikre Israels eksistens og trygghet?"

Datert: 09.10.1990
Besvart: 17.10.1990 av utenriksminister Kjell Magne Bondevik

Arild Hiim (H)

Spørsmål

Arild Hiim (H): "Hendelsene i Jerusalem mandag 8. oktober 1990 der minst 19 palesti- nere ble drept, har rystet Israel og resten av verden.
Hva kan man fra norsk side gjøre for å påvirke utviklingen, med sikte på å unngå ytterligere tap av menneskeliv, og bedre palestinernes situasjon og å sikre Israels eksistens og trygghet?"