Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Widerøe varsler at store avgiftsøkninger pålagt av Samferdselsdepartementet vil føre til reduksjon i flyrutetilbudet i Nord-Norge. De hevder at startavgiften økes med 24 pst., noe som gjør det umulig å opprettholde tilbudet i den nordlige landsdelen. Dette får svært alvorlige konsekvenser for de dette angår mest, og vil gjøre det vanskeligere å opprettholde bosetting og et aktivt næringsliv i nord. Vil regjeringen vurdere å endre avgiftene slik at flyrutetilbudet kan opprettholdes i Nord-Norge?
Datert: 07.12.2012
Bortfaller grunnet spørrers forfall/spørrer ikke til stede

Lars Myraune (H): Widerøe varsler at store avgiftsøkninger pålagt av Samferdselsdepartementet vil føre til reduksjon i flyrutetilbudet i Nord-Norge. De hevder at startavgiften økes med 24 pst., noe som gjør det umulig å opprettholde tilbudet i den nordlige landsdelen. Dette får svært alvorlige konsekvenser for de dette angår mest, og vil gjøre det vanskeligere å opprettholde bosetting og et aktivt næringsliv i nord.
Vil regjeringen vurdere å endre avgiftene slik at flyrutetilbudet kan opprettholdes i Nord-Norge?