Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Om at _Akershus og Østfold har problemer med forurensing i sine vassdrag_, og at midler til miljøtiltak i landbruket er redusert betydelig i disse to fylkene
Datert: 20.02.2003 Besvart: 26.02.2003 av landbruksminister Lars Sponheim
May Hansen (SV): Jeg har registrert at landbruksministeren har besøkt Østfold og engasjert seg i Vansjø. Vannkilden til 60 000 innbyggere står i fare for å ødelegges både som drikkevannskilde og rekreasjonsområde. Landbruket står for vesentlig del av avrenningen til vassdraget, og jeg har tatt opp dette i et tidligere spørsmål. Akershus og Østfold har store problemer med forurensing i sine vassdrag, og midler til spesielle miljøtiltak i landbruket er redusert betydelig til disse to fylkene. Hva vil statsråden gjøre?