Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Midt-Norge har tidvis hatt de høyeste strømprisene i Europa denne måneden. Eksperter peker på ulike årsaker, men stiller seg spørrende til hvorfor denne situasjonen har oppstått. Hva er statsrådens forklaring på denne helt uholdbare situasjonen som rammer både næringslivet og kulturinstitusjoner i Trøndelag?
Datert: 23.04.2026
Besvart: 29.04.2026 av energiminister Terje Aasland

Trygve Slagsvold Vedum (Sp): Midt-Norge har tidvis hatt de høyeste strømprisene i Europa denne måneden. Eksperter peker på ulike årsaker, men stiller seg spørrende til hvorfor denne situasjonen har oppstått.
Hva er statsrådens forklaring på denne helt uholdbare situasjonen som rammer både næringslivet og kulturinstitusjoner i Trøndelag?