Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.

Stortinget.no

logo
Hopp til innholdet
Til forsiden
Til forsiden

Skriftlig spørsmål fra Oda Indgaard (MDG) til samferdselsministeren

Dokument nr. 15:2430 (2025-2026)

Innlevert: 19.04.2026
Sendt: 20.04.2026
Besvart: 24.04.2026 av samferdselsminister Jon-Ivar Nygård

Oda Indgaard (MDG)

Spørsmål

Oda Indgaard (MDG): Franske Alstom fikk fredag et kursfall på 30%. Deres største utfordring opplyses å være forsinkede prosjekter og skyhøy gjeld. I Norge har vi allerede følt dette på kroppen både med en havarert midtlivsoppgradering på type 72 og kraftige forsinkelser i leveranser av lokaltog.
Er statsråden bekymret over denne nyheten og hvordan selskapets finansielle situasjon kan påvirke leveransen av lokaltog ytterligere, og hva gjøres for å sikre fremdriften på de Norske kritiske leveransene av nye tog?

Begrunnelse

Jon-Ivar Nygård (A)

Svar

Jon-Ivar Nygård: Innfasingen av nye lokal- og regiontog er et svært viktig prosjekt for å realisere det nye togtilbudet på Østlandet fra desember 2027, som skal sikre flere avganger for de store reisestrømmene, bedre plass om bord i togene og bedre driftsstabilitet. Innfasingen av de nye togene koordineres av Jernbanedirektoratet som del av etatens arbeid for tilbudsforbedring på Østlandet, og jeg har gitt Jernbanedirektoratet, Bane NOR, Norske tog og Entur en tydelig forventning om å prioritere dette arbeidet i oppdrag- og tildelingsbrev for 2026. Dette arbeidet følger departementet opp i dialogen med sektoren.
I Prop. 17 S (2025–2026) Endringar i statsbudsjettet 2025 under Samferdselsdepartementet ble det redegjort for anskaffelsen av nye lokaltog, og at nye tog trolig blir faset inn fra høsten 2026/vinteren 2027. I oppdatert plan fra leverandør planlegges det nå å starte innføringen av nye lokaltog i første halvår 2027. Det er risiko for ytterligere forsinkelser i innfasingen.
Statens eierskapspolitikk bygger på en klar rollefordeling mellom eier og selskapsledelsen bestående av styret og daglig leder, og at forvaltningen av selskapet er styrets ansvar. Når det gjelder konkrete risiko- og kontraktsforhold knyttet til en leverandør, er dette et forhold som håndteres av selskapets styre og ledelse.