Skriftlig spørsmål fra Sylvi Listhaug (FrP) til statsministeren

Dokument nr. 15:1577 (2024-2025)
Innlevert: 12.03.2025
Sendt: 13.03.2025
Besvart: 20.03.2025 av statsminister Jonas Gahr Støre

Sylvi Listhaug (FrP)

Spørsmål

Sylvi Listhaug (FrP): Kan statsministeren redegjøre for omfanget av kinesiske el-busser på norske veier, disse bussenes rolle i evakueringsplaner ved krise eller krig og hvordan denne politikken kan være i tråd med målene i totalberedskapsmeldingen som skal gjøre Norge mindre sårbar, når realiteten er at dette øker sårbarheten?

Begrunnelse

Vi står i den mest krevende sikkerhetspolitiske situasjonen siden 2. verdenskrig. Regjeringen fremhever behovet for å forbedre beredskapen kraftig, da fremstår det svært bekymringsfullt at Norge blir mer sårbar når det satses på kinesiske elbusser. Gjennom flere medieoppslag med sikkerhetseksperter har det kommet frem at kinesiske el-busser som inngår i evakueringsplaner ved krise eller krig, blant annet i Oslo, kan fjernstyres fra Kina. Nasjonal sikkerhet skal ikke ha vært et kriterium da Oslo bestilte nye kinesiske el-busser.

Teknisk Ukeblad har fortalt at 790 nye kinesiske busser er bestilt til norske byer, det utgjør rundt 90 prosent av de nye bussene som skal komme til Norge de neste årene.

Det fremstår utrolig naivt at kinesiske busser er en del av beredskapen i hovedstaden og andre store befolkningsområder. Fremskrittspartiet mener det kun bør kjøpes inn busser fra land Norge har et sikkerhetspolitisk samarbeid med.

Jonas Gahr Støre (A)

Svar

Jonas Gahr Støre: Per 16. mars 2025 bestod den norske bussparken av 10 571 store busser (M3-over 8 seter). 8 119 av disse går på diesel, 627 på gass, mens 1 599 er elektriske. Andelen elektriske busser har steget kraftig de siste årene fra nær sagt null ved inngangen til 2020-tallet. Antallet dieselbusser har gått ned. Tallene viser likevel at nesten åtte av ti av de store bussene i Norge er dieseldrevne. 1844 av bussene i Norge er av kinesisk merke. I Oslo kommune er det totalt 4 065 busser. Av disse er 849 elektriske, og 703 er av kinesisk merke.
Vi har sett en rask teknologiutvikling som har ført til en betydelig økning i tilbudet av elbusser. Elektrifisering av transportsektoren er et sentralt tiltak for å kutte klimagassutslipp i tråd med våre forpliktelser under Paris-avtalen. I Meld St. 33 (2016-2017) Nasjonal transportplan 2018-2029 etablerte regjeringen Solberg et måltall om at bybusser skal være nullutslippsbusser eller gå på biogass i 2025. Meldingen ble fremmet av daværende samferdselsminister Ketil Solvik-Olsen.
Kina er en stor aktør når det gjelder nullutslippskjøretøy, og det er dermed påregnelig at vi vil se flere kinesiske kjøretøy i Norge i takt med at vi når de tverrpolitiske målene om elektrifisering av transportsektoren.
Som omtalt i totalberedskapsmeldingen, fører Norge en interessebasert politikk i alle spørsmål som berører Kina. Vi samarbeider og har dialog med Kina på flere områder, ut fra en tilnærming som er basert på våre interesser og våre verdier. Samtidig utviser vi økt forsiktighet overfor Kina, av hensyn til nasjonal sikkerhet. På visse sensitive områder skal samarbeid unngås.
Kommunesektoren har en rekke oppgaver på samfunnssikkerhets- og beredskapsområdet Alle kommuner i Norge skal i henhold til forskrift om kommunal beredskapsplikt være forberedt på å håndtere uønskede hendelser. Dette inkluderer å ha planer for evakuering basert på kommunens egne helhetlige risiko- og sårbarhetsanalyser. Det er den enkelte kommune som må vurdere og holde oversikt over hvilke busser som eventuelt skal inngå i kommunens beredskapsplaner. Jeg forventer at kommunesektoren fortløpende iverksetter nødvendige tiltak for å opprettholde evnen til evakuering i henhold til beredskapsplikten, og tar beredskapshensyn når de anskaffer busser som skal inngå i kommunens beredskapsplaner. Det er viktig at kommunesektoren iverksetter relevante risikoreduserende tiltak, herunder gjør grundige verdikjedevurderinger og unngår å gjøre seg for avhengige av leverandører fra land som vi ikke har et sikkerhetspolitisk samarbeid med. Samferdselsdepartementet har utarbeidet retningslinjer for hvordan virksomheter i transportsektoren skal håndtere økonomisk aktivitet med utenlandske aktører som kan utgjøre en risiko for nasjonale sikkerhetsinteresser.
Kommunesektorens ansvar er understreket i totalberedskapsmeldingen. Den teknologiske utviklingen og kompleksiteten i trusselbildet krever et stadig mer årvåkent og mer motstandsdyktig sivilt samfunn. I meldingen fremhever derfor regjeringen at blant annet kommuner i større grad må ta inn over seg at sikkerhet og beredskap er noe vi alle må ta ansvar for og bidra til.