Det ble votert over:
- Forslag nr. 9 fra Fremskrittspartiet
- Forslag nr. 10 fra Fremskrittspartiet
- Forslag nr. 11 fra Fremskrittspartiet
- Forslag nr. 14 fra Bård Hoksrud på vegne av Fremskrittspartiet
Mindretallsforslag:
Forslag nr. 9 fra Fremskrittspartiet
Stortinget ber regjeringen omorganisere Beslutningsforum for nye metoder etter samme modell som brukes i Danmark.
Forslag nr. 10 fra Fremskrittspartiet
Stortinget ber regjeringen fjerne kravet om at alle nye legemidler skal metodevurderes, samt utrede muligheten for innføring av «fast track» for å sikre raskere tilgang til nye behandlinger.
Forslag nr. 11 fra Fremskrittspartiet
Stortinget ber regjeringen sikre fullt offentlig innsyn i begrunnelsene Beslutningsforum for nye metoder kommer frem til, samtidig som enhetsprisene på legemidler kan holdes konfidensielle.
Løse forslag:
Forslag nr. 14 fra Bård Hoksrud på vegne av Fremskrittspartiet
Stortinget ber regjeringen sørge for å forskriftsfeste en makstid fra når søknad om å få godkjent nye medisiner er mottatt, til behandling av søknad er igangsatt. Legemiddelverket skal innen en kort frist igangsette metodevurderingen, slik at nye legemidler raskt kan tas i bruk i Norge.