Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Stortinget samtykkjer i at Samferdselsdepartementet i 2021 kan:
1)
|
starte opp desse investeringsprosjekta: |
innanfor ei kostnadsramme på: |
|
Rv. 555 Damsgård- og Nygårdstunnelane |
781 mill. kroner |
|
E16 Dalevåg-, Dalseid-, Trollkone-, Hernes- og Hyvingstunnelane |
953 mill. kroner |
2)
|
halde fram med dette investeringsprosjektet: |
innanfor ei kostnadsramme på: |
|
E16 Arnanipa-, Sætre- og Bjørkhaugtunnelane |
867 mill. kroner |
3)
|
gjennomføre dei tidlegare godkjende investeringsprosjekta: |
innanfor ei endra kostnadsramme på: |
|
Rv. 13 Ryfast |
8 776 mill. kroner |
|
E39 Eiganestunnelen |
3 888 mill. kroner |
|
E16 Gudvanga- og Flenjatunnelane |
987 mill. kroner |
Stortinget samtykkjer i at Samferdselsdepartementet i 2021 får fullmakt til å forplikte staten ut over budsjettåret for Noregs deltaking i forskings- og innovasjonsprogrammet Europe’s Rail, med inntil 22,2 mill. euro i perioden 2022–2031 under kap. 1352 Jernbanedirektoratet, post 21 Spesielle driftsutgifter – planar og utgreiingar.
Stortinget samtykkjer i at Samferdselsdepartementet får fullmakt til å overføre inntil 21,9 mill. kroner i udisponert beløp på kap. 1320 Statens vegvesen, post 63 Tilskot til gang- og sykkelvegar, frå 2021 til 2022.