Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Blant annet på bakgrunn av nye renteforutsetninger foreslås det å øke bevilgningen på kap. 2412 post 72 med 2 mill. kroner fra 23 mill. kroner til 25 mill. kroner i 2005.
Komiteen slutter seg til Regjeringens forslag.
Erfaringene fra 2003 og 2004 viser at det er større frafall mellom tilsagn om lån og utbetaling av lån nå enn tidligere lagt til grunn i utbetalingsprofilen for lånebudsjetteringen. Dette kan sees i sammenheng med blant annet økt konkurranse om boliglånkunder blant finansinstitusjonene og et generelt lavt rentenivå. På bakgrunn i dette foreslås det at bevilgningen på kap. 2412 post 90 reduseres med 1 448 mill. kroner fra 13 098 mill. kroner til 11 650 mill. kroner.
Komiteen slutter seg til Regjeringens forslag.