Haltbrekken, Lars

Haltbrekken, Lars (1971-)

Parti:
Sosialistisk Venstreparti
Representant for
Sør-Trøndelag 2021-2025
Medlem
Energi- og miljøkomiteen
Ansiennitet:
4 år, 61 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 09.03.1971 i Trondheim, Sør-Trøndelag
  • Sønn av Geir Haltbrekken (1947-2016) og Brit Kongshaug Haltbrekken (1950-)

Stortingsperioder

  • Representant nr 8 for Sør-Trøndelag, 2017 - 2021, SV.
  • Representant nr 5 for Sør-Trøndelag, 2021 - 2025, SV.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2017-2021

    Varamedlem, Valgkomiteen, 07.10.2017 - 13.02.2018
    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 12.10.2017 - 30.09.2021

    2021-2025

    Varamedlem, Valgkomiteen, 09.10.2021 - 30.09.2025
    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 19.10.2021 - 30.09.2025

Medlemskap i delegasjoner

  • 2021-2025

    Medlem, Stortingets delegasjon for arktisk parlamentarisk samarbeid, 28.10.2021 - 05.11.2021
    Leder, Stortingets delegasjon for arktisk parlamentarisk samarbeid, 05.11.2021 - 30.09.2025

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Adolf Øien skole, Trondheim 1987-1990

Yrke

  • Leder Natur og Ungdom 1995-1996
  • Rådgiver Norsk Bonde- og Småbrukarlag 1998-2001
  • Leder Naturvernforbundet 2005-2016