Ulstein, Dag-Inge

Ulstein, Dag-Inge (1980-)

Parti:
Kristelig Folkeparti
Representant for
Hordaland 2021-2025
Medlem
Utenriks- og forsvarskomiteen
Ansiennitet:
0 år, 69 dager

Gå til bildegalleri

Tilhører

Den utvidede utenriks- og forsvarskomité

Medlem
19.10.2021 - 30.09.2025

Utenriks- og forsvarskomiteen

Medlem
19.10.2021 - 30.09.2025

Valgkomiteen

Varamedlem
26.10.2021 - 30.09.2025

Kristelig Folkeparti

Nestleder gruppestyret
19.10.2021 - 30.09.2025

Biografi

Personalia

  • Født 04.12.1980

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 4 for Hordaland, 2017 - 2021, KrF.
  • Representant nr 12 for Hordaland, 2021 - 2025, KrF.

Vararepresentasjoner

  • Medlem av Regjeringen 01.10.2021-14.10.2021, Astrid Aarhus Byrknes møtte som representant.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2021-2025

    Medlem, Den utvidede utenriks- og forsvarskomité, 19.10.2021 - 30.09.2025
    Medlem, Utenriks- og forsvarskomiteen, 19.10.2021 - 30.09.2025
    Varamedlem, Valgkomiteen, 26.10.2021 - 30.09.2025

Medlemskap i delegasjoner

  • 2021-2025

    Medlem, Stortingets delegasjon for forbindelser med Europaparlamentet, 19.10.2021 - 30.09.2025

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2021-2025

    Nestleder gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 19.10.2021 - 30.09.2025

Medlemskap i regjering

  • Statsråd, Utenriksdepartementet, utviklingssaker, 22.01.2019 - 14.10.2021