Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.

Sametinget 2013-2017. Foto: Kenneth Hætta/Sametinget.
Denne artikkelen er over to år gammel og kan inneholde utdatert informasjon.
I anledning Sametingets 25-årsjubileum har Stortinget invitert Sametinget til å avholde én av sine fire årlige plenumssamlinger i stortingsbygningen 21. til 25. september.
Sametinget planlegger å starte med et miniseminar, deretter blir det komitémøter i komitéhuset. Plenumsmøtene starter opp onsdag og skal holdes i lagtingssalen.
Sametinget er ansvarlig for program og gjennomføringen av plenumssamlingen, men Stortingets administrasjon vil bistå med praktisk gjennomføring.
Mer informasjon om Sametingets plenumssamling på Stortinget legges ut nærmere samlingen.