Program for

Åpen høring i Stortingets familie- og kulturkomité mandag 17. oktober 2016

Familie- og kulturkomiteen har besluttet å holde åpen høring i følgende sak:
Statsbudsjettet 2017 (Prop. 1 S (2016-2017))
Høringsprogram
Mandag 17. oktober 2016 
  Felles høringsrunde med 6 instanser
09.00 - 09.05  NTO
Morten Gjelten, direktør
Åse Ryvarde, styreleder
Tor Lægreid, nestleder
09.05 - 09.10  NORSKE DANSEKUNSTNERE
Peder Horgen, forbundsleder
Grete Valstad, generalsekretær
09.10 - 09.15  PRODA PROFESJONELL DANSETRENING
Lene Hafstad, daglig leder
Grethe Brækkan, nestleder i styret
09.15 - 09.20  SKUESPILLER- OG DANSERALLIANSEN AS
Tone Øvrebø Johannessen, daglig leder
Line Tørmoen, danser
09.20 - 09.25  DANSE- OG TEATERSENTRUM
Tove Bratten, direktør
09.25 - 09.30  NORSK SKUESPILLERFORBUND
Knut Alfsen, forbundsleder
Anne Kokkinn, nestleder
09.30 - 09.45  Spørsmålsrunde
  Felles høringsrunde med 4 instanser
09.45 - 09.50  VIRKE KULTUR OG VIRKE PRODUSENTFORENINGEN
Line Endresen Normann, direktør i Virke Kultur
Robert Hval Straumann, fagsjef i Virke kultur
Torbjørn Urfjell, direktør i Virke Produsentforeningen
09.50 - 09.55  NORSK KULTURFORUM
Per Aimar Carlsen, styreleder
John Kristian Øvrebø, nestleder i styret
Åse Vigdis Festervoll, generalsekretær
09.55 - 10.00  UKM NORGE
Torstein Siegel, daglig leder
André Larsen, leder i Ungdommens ressursgruppe
Bård Eidet, styreleder
10.00 - 10.05  NORSK PUBLIKUMSUTVIKLING
Ingrid Elisabeth Handeland, direktør
Tor Lægreid, styreleder
10.05 - 10.15  Spørsmålsrunde
10.15 - 10.30  Pause
  Felles høringsrunde med 5 instanser
10.30 - 10.35  MEDIEBEDRIFTENES LANDSFORENING
Randi S. Øgrey, adm.direktør
Bjørn Wisted, fagsjef
10.35 - 10.40  NORSK JOURNALISTLAG
Thomas Spence, leder
Hege Iren Frantzen, nestleder
Richard Aune, leder
10.40 - 10.45  SÁLAS
Geir Wulff, sjefredaktør Ságat
Kari Lisbeth Hermansen, sjefredaktør Ávvir
10.45 - 10.50  LANDSLAGET FOR LOKALAVISER
Roar Vigeland, styreleder
Rune Hetland, generalsekretær
10.50 - 10.55  FAGPRESSEN
Elin Floberghagen, adm. direktør
Berit Nyman, nestleder
10.55 - 11.05  Spørsmålsrunde
  Felles høringsrunde med 4 instanser
11.05 - 11.10  NORSKE BILLEDKUNSTKUNSTNERE
Hilde Tørdal, styreleder
Mari Aarre, daglig leder
11.10 - 11.15  KUNSTHALLENE I NORGE
Stephanie von Spreter, fotogalleriet
Elisabeth Byre, kunsthall Oslo
11.15 - 11.20  UNGE KUNSTNERES SAMFUND
Maria Horvei, fung. daglig leder
Ruben Steinum, styreleder
11.20 - 11.25  FORBUNDET FRIE FOTOGRAFER
Kajsa Sogn Balto
Katinka Maraz, styreleder
11.25 - 11.35  Spørsmålsrunde
  Felles høringsrunde med 5 instanser
11.35 - 11.40  NORGES MUSEUMSFORBUND
Liv Ramskjær, generalsekretær
11.40 - 11.45  NORGES HUSFLIDSLAG
Marit Jacobsen, direktør
Jorid Martinsen, kommunikasjonasrådgiver
11.45 - 11.50  NORSKE KUNSTHÅNDVERKERE
Lise Stang Lund, styreleder
Elisabeth Sørheim, daglig leder
11.50 - 11.55  FORTIDSMINNEFORENINGEN
Ola H. Fjeldheim, generalsekretær
11.55 - 12.00  LANDSLAGET FOR LOKALHISTORIE
Tor Anders Bekken Martinsen, generalsekretær
Helge Roar Dalen, varamedlem til styret
Elin Myhre, styreleder
Hans Andreas Grimelund-Kjelsen
12.00 - 12.10  Spørsmålsrunde
12.10 - 13.00  Pause
  Felles høringsrunde med 5 instanser
13.00 - 13.05  NORGES KULTURVERNFORBUND
Toril Skjetne, generalsekretær
Jørg Eirik Waula, styreleder
13.05 - 13.10  SLEKT OG DATA
Anne Schiøtz, generalsekretær
Ida Bergitte Hundvebakke, organisasjons- og kommunikasjonsrådgiver
13.10 - 13.15  NORSK ARKIVRÅD
Marianne Høiklev Tengs
Anja Jergel Vestvold, nestleder
13.15 - 13.20  LANDSLAGET FOR LOKAL- OG PRIVATARKIV
Tom Oddby
Ole Martin Rønning
Kjetil Landrog
13.20 - 13.25  FORSKERFORBUNDET
Jorunn Dahl Norgård, fagsjef
Petter Aaslestad, leder
13.25 - 13.35  Spørsmålsrunde
  Felles høringsrunde med 3 instanser
13.35 - 13.40  FILM & KINO
Guttorm Petterson, adm.direktør
13.40 - 13.45  FILMREG
Tor Vadseth, styreleder
Ånund Austenå, styremedlem
13.45 - 13.50  HØRSELSHEMMEDES LANDSFORBUND
Hildegunn Fallang, interessepolitisk rådgiver
Morten Buan, forbundsleder
Anders Hegre, generalsekretær
13.50 - 13.55  NORGES BLINDEFORBUND
Espen Lahnstein, interessepolitisk rådgiver
Sverre Fuglerud, seksjonsleder
Stian Innterdal, spesialrådgiver
Kari Anne Flaa, rådgiver
13.55 - 14.05  Spørsmålsrunde
  Felles høringsrunde med 5 instanser
14.05 - 14.10  NORSKE KONSERTARRANGØRER
Torbjørn Heimann Valum, daglig leder
Andreas Feen Sørensen, kommunikasjonsansvarlig
14.10 - 14.15  NORSK KULTURHUSNETTVERK
Nna Hodenland, daglig leder
Rolf-Cato Raade, styreleder
14.15 - 14.20  KLASSISK.NET
Anderz Døving, daglig leder
14.20 - 14.25  KORALLIANSEN
Åsmund Mæhle, generalsekretær
Kjetil Aaman, organisasjonskonsulent
Inga Sandve, styremedlem
Victoria Liedbergius, daglig leder
Mari Byrknes, styreleder
14.25 - 14.30  OPERANORGE
Line Lønning Andresen, operasjef
Eigunn Stav Sætre, kultursjef
Tor Lægreid, styreleder
14.30 - 14.40  Spørsmålsrunde
14.40 - 14.50  Pause
  Felles høringsrunde med 6 instanser
14.50 - 14.55  NORSK KURATORFORENING
Kjersti Solbakken, nestleder
Martin Braathen, styremedlem
Nora Ceciliedatter Nerdrum, styremedlem
14.55 - 15.00  NETTVERKET NORWEGAN ARTS ABROAD
Tove Bratten, direktør
Kathrine Synnes Finnskog, direktør
15.00 - 15.05  JM NORWAY
Tine Tyldum, fung. daglig leder
Arnfinn Bjerkestrand, styreleder
15.05 - 15.10  KUNSTNERNETTVERKET
Lise Stang lund, leder av arbeidsutvalget
Sigmund Løvåsen, medlem av arbeidsutvalget
Anders Hovind, medlem av arbeidsutvalget
15.10 - 15.15  SAMSPILL INTERNATIONAL MUSIC NETWORK
Rhiannon Edwards, styreleder
Siri Kvambe, daglig leder
15.15 - 15.20  KRAFTTAK FOR SANG
Hans Kåre Flø, styringsgruppeleder
Jarle Flemvåg, prosjektleder
15.20 - 15.35  Spørsmålsrunde
  Felles høringsrunde med 2 instanser
15.35 - 15.40  NORSK KOMPONISTFORENING
Jørgen Karlstrøm, styreleder
Stine Sørlie, nestleder
15.40 - 15.45  NORSK FORENING FOR KOMPONISTER OG TEKSTFORFATTERE
Ingrid Kindem, styreleder
Tove Bøygard, 1. nestleder
Jon-Willy Rydningen, 2. nestleder
Tine Tangestuen, adm. leder
Lasse W. Fosshaug, komm. rådgiver
15.45 - 15.50  Spørsmålsrunde
  Felles høringsrunde med 6 instanser
15.50 - 15.55  NORSK MUSIKKRÅD
Eline Moe Melgalvis, styreleder
Magnar Bergo, generalsekretær
Christin Sund, spesialrådgiver
15.55 - 16.00  NORSK JAZZFORUM
Gry Bråtømyr, daglig leder
Ingrid Brattset, styreleder
16.00 - 16.05  FOLKORG
Linda Dyrnes, dagleg leiar
16.05 - 16.10  NORSK VISEFORUM
Audun Reithaug, daglig leder
16.10 - 16.15  KULTURALLIANSEN
Eline Moe Melgavis
Turid S. Myrholt
Eli Ulvestad
16.15 - 16.20  MUSIKERNES FELLESORGANISASJON
Erica Berthelsen, informasjonsansvarlig
Hans Ole Rian, forbundsleder
Anders Hovind, nestleder
Christine Thomassen, nestleder
16.20 - 16.35  Spørsmålsrunde
16.35 - 17.35  Pause
  Felles høringsrunde med 5 instanser
17.35 - 17.40  NORGES IDRETTSFORBUND
Tom Tvedt, idrettspresident
Kristin Kloster Aasen, visepresident
Inge Andersen, generalsekretær
17.40 - 17.45  NORGES SKIFORBUND
Erik Røste, president
Eva Tine Riis-Johannessen, visepresident
Ingvild Bretten Berg, ass. generalsekretær
17.45 - 17.50  REDNINGSSELSKAPET
Oddbjørn Nesje, leder for samfunnskontakt
Frode Pedersen, kommunikasjonssjef
17.50 - 17.55  LNU NORGES BARNE- OG UNGDOMSORGANISASJONER
Stian Seland, leder
Rode Margrete Hegstad, nestleder
Andreas Borud, politisk rådgiver
17.55 - 18.00  DEN NORSKE TURISTFORENING
Anne-Mari Planke, fagsjef friluftsliv
Lars Sandvik, økonomisjef
18.00 - 18.10  Spørsmålsrunde
  Felles høringsrunde med 6 instanser
18.10 - 18.15  FRIVILLIGHET NORGE
Stian Slotterøy Johnsen, generalsekretær
Morten Johansen, politisk rådgiver
18.15 - 18.20  NORGES KFUK-KFUM-SPEIDERE
Heidi Furustøl, generalsekretær
18.20 - 18.25  JUVENTE OG JUBA
Øivind Kind Robertsen, leder Juvente
Kjetil Vesteraas, daglig leder Juvente
Ida Braaten, Juba
18.25 - 18.30  RØDE KORS
Tørris Jæger, generalsekretær
Øistein Mjærum, kommunikasjonssjef
Per Anders Langerød, rådgiver
18.30 - 18.35  NORSK FRILUFTSLIV
Lasse Heimdal, generalsekretær
Siri Meland, friluftspolitisk rådgiver
18.35 - 18.40  PENSJONISTFORBUNDET
Harald Olimb Norman, generalsekretær
18.40 - 18.55  Spørsmålsrunde
18.55 - 19.05  Pause
  Felles høringsrunde med 6 instanser
19.05 - 19.10  MUSIKKUTSTYRSORDNINGEN
Rhiannon Hovden Edwards, daglig leder
Christian Wadahl Uhlen, styreleder
19.10 - 19.15  NORGES MUSIKKORPS FORBUND
Rita Hirsum Lystad, president
Karl Ole Midtbø, generalsekretær
19.15 - 19.20  NORSK FORBUND FOR UTVIKLINGSHEMMEDE
Hedvig Ekberg, ass. generalsekretær, juridisk rådgiver
Jens Petter Gitlesen, forbundsleder
19.20 - 19.25  ACTIS - RUSFELTETS SAMARBEIDSORGAN
Mina Gerhardsen, generalsekretær
Pernille Huseby, seniorrådgiver
Mari Greta Bårdsen, politisk rådgiver
19.25 - 19.30  NORGES FRIVILLLIGHETSENTRALER
Arvid Askø, nestleder
Esther Marie Lier, daglig leder
19.30 - 19.35  NORGES INNSAMLINGSRÅD
Siri Nodland, generalsekretær
19.35 - 19.50  Spørsmålsrunde

Høringen vil foregå i Høringssal 1 i Akersgt. 18. Vi gjør oppmerksom på at høringene normalt vil bli overført direkte på Stortingets nett-TV.

Høringene avholdes etter regler gitt i Stortingets forretningsorden, § 27.