10.00 - 10.30
|
FELLES HØRINGSRUNDE MED 4 INSTANSER LANDSORGANISASJONEN I NORGE (5 min.) Renèe Hessen Følsvik, 1. sekretær Synnøve Konglevoll, spesialrådgiver Camilla Lee Maana, rådgiver Anders Hovind, nestleder Christine Thomassen, rådgiver NORSK TJENESTEMANNSLAG (5 min.) Fredrik Oftebro, 1. nestleder Ingvild Fagerheim Fjereide, hovedtillitsvalgt NTL NRK FELLESORGANISASJONEN (5 min.) Irmeling S. Tjelflaat, leder profesjon barnevernspedagoger Ronje Wejden, rådgiver FAGFORBUNDET (5 min.) Mette Henriksen Aas, leder SKKO Randi Røvik, rådgiver Ellen Ovenstad, rådgiver Ingri Bjørnevik, rådgiver Spørsmålsrunde
|
10.30 - 10.55
|
FELLES HØRINGSRUNDE MED 3 INSTANSER HOVEDORGANISASJONEN VIRKE (5 min.) Helge Bull-Rostrup, fagsjef Line Endresen Normann, direktør LANDSRÅDET FOR NORGES BARNE- OG UNGDOMSORGANISASJONER (5 min.) Stian Seland, styreleder Martin Østerdal, generalsekretær Morten Edvardsen, politisk rådgiver KS (5 min.) Erling Lien Barlindhaug, avd. direktør Katrine Stegenborg Teigen, spesialrådgiver Spørsmålsrunde
|
10.55 - 11.25
|
FELLES HØRINGSRUNDE MED 4 INSTANSER UTDANNINGSFORBUNDET (5 min.) Steffen Handal, nestleder Eirik Lund, seniorrådgiver PRIVATE BARNEHAGERS LANDSFORBUND (5 min.) Eirik Husby, styreleder Arild M. Olsen, adm. direktør ABELIA (5 min.) Hilde Widerøe Wibe, direktør næringspolitikk Jens Schei Hansen, kommunikasjons- og organisasjonsdir. Espira Pia Paulsrud, fag og innovasjonssjef, Espira FORELDREUTVALGET FOR BARNEHAGER (5 min.) Åse-Berit Hoffart, seniorrådgiver Marie Skinstad Jansen, leder Spørsmålsrunde
|
11.25 - 12.00
|
Pause
|
12.00 - 12.30
|
FELLES HØRINGSRUNDE MED 4 INSTANSER NORSK FOSTERHJEMSFORENING (5 min.) Tove M. S. Wahlstrøm, generalsekretær Torunn Hauen Aks, styreleder LANDSFORENINGEN FOR BARNEVERNSBARN (5 min.) Sandrina Sandell, styreleder Guro Sandnes Rudlende, daglig leder SOS-BARNEBYER NORGE (5 min.) Heidi Melby, rådgiver nasjonale programmer Thomas Hansen, politisk rådgiver REDD BARNA (5 min.) Camilla Engeset, spesialrådg. barn på flukt Lars Due-Tønnessen, spesialrådg. vold og overgrep Spørsmålsrunde
|
12.30 - 12.45
|
FELLES HØRINGSRUNDE MED 2 INSTANSER FMSO - FELLESSKAP MOT SEKSUELLE OVERGREP (5 min.) Rannveig Kvifte Andresen, daglig leder DIXI Kathrine Aamodt, daglig leder FMSO Chatrine Elholm, dagleg leiar SMISO NORSKE KVINNERS SANITETSFORENING (5 min.) Grete Herlofson, generalsekretær Cecilia Skavland, rådgiver oppvekst Spørsmålsrunde
|
12.45 - 13.15
|
FELLES HØRINGSRUNDE MED 4 INSTANSER UNIO (5 min.) Anders Folkestad, Unio-leder Nora Sørensen, rådgiver Anne Grønsund, leder Barnevernspedagogene i Akademikerforbundet BLÅ KORS NORGE (5 min.) Magnar Lie, divisjonsdirektør Sten Berglund, fagsjef FORANDRINGSFABRIKKEN (5 min.) Marit Sanner, daglig leder Alexander, Proff UNGE FUNKSJONSHEMMEDE (5 min.) Lars A. Rottem Krangnes, generalsekretær Mads Johansson, organisasjons- og økonomisjef Jan Thomas Hagen, politisk rådgiver Spørsmålsrunde
|
13.15 - 13.45
|
FELLES HØRINGSRUNDE MED 4 INSTANSER NORGES KULTURVERNFORBUND (5 min.) Jan Solberg, generalsekretær Lise Tveit, rådgiver Torill Johnsen, styrenestleder NORGES HUSFLIDSLAG (5 min.) Marit Jacobsen, direktør Berit Lindquister, nestleder DIS-NORGE, SLEKT OG DATA (5 min.) Anne Schiøtz, generalsekretær Tone Moseid, styreleder NORGES MUSEUMSFORBUND (5 min.) Liv Ramskjær, generalsekretær Spørsmålsrunde
|
13.45 - 14.00
|
Pause
|
14.00 - 14.30
|
FELLES HØRINGSRUNDE FRA 4 INSTANSER DEN NORSKE FORLEGGERFORENING (5 min.) Kristenn Einarsson, adm. direktør DEN NORSKE FORFATTERFORENING (5 min.) Mette Møller, generalsekretær Sigmund Lævåsen, styreleder FORENINGEN !LES (5 min.) Wanda Voldner, daglig leder Wegard Harsvik, styreleder FORENINGEN NORDEN (5 min.) Leif Holst Jensen, nestleder Espen Stedje, generalsekretær Spørsmålsrunde
|
14.30 - 15.00
|
FELLES HØRINGSRUNDE MED 4 INSTANSER NORSK REDAKTØRFORENING (5 min.) Arne Jensen, generalsekretær Reidun Kjelling Nybø, ass. generalsekretær NORSK JOURNALISTLAG (5 min.) Thomas Spence, leder SÁLAS (5 min.) Geir Wulff, redaktør Ságat Kari Lisbeth Hermansen, redaktør, Ávvir LANDSLAGET FOR LOKALAVISER (5 min.) Rune Hetland, generalsekretær Roar Vigeland Osmundsen, styreleder Spørsmålsrunde
|
15.00 - 15.25
|
FELLES HØRINGSRUNDE MED 3 INSTANSER MEDIEBEDRIFTENES LANDSFORENING (5 min.) Bjørn Wisted, fagsjef Randi S. Øgrey, adm. direktør Didrik Munch, styreleder MBL og konsernsjef Schibsted Norge FAGPRESSEN (5 min.) Jan. M. Moberg, styreleder Elin Floberghagen, adm. direktør FILM & KINO (5 min.) Guttorm Petterson, adm. direktør Birgitte Langballe, kommunikasjonssjef Spørsmålsrunde
|
15.25 - 15.40
|
FELLES HØRINGSRUNDE MED 2 INSTANSER NORSKE FESTIVALER (5 min.) Anders Rykkja, daglig leder Hilde Bjørkum, styreleder NORSKE KONSERTARRANGØRER (5 min.) Andreas Feen Sørensen, informasjonsansvarlig Torbjørn Heitmann Valum, daglig leder Spørsmålsrunde
|
15.40 - 16.05
|
FELLES HØRINGSRUNDE MED 3 INSTANSER UNGE KUNSTNERES SAMFUND (5 min.) Marianne Hurum, styreleder Ruben Steinum, styrenestleder NORSK KURATORFORENING (5 min.) Trude Schjelderup Iversen, styrets nestleder Geir Haraldseth, styremedlem Leif Magne Tangen, styremedlem NORSKE BILLEDKUNSTNEDERE (5 min.) Hilde Tørdal, styreleder Tanja Sæter, nestleder Gidsken Braadlie, daglig leder Spørsmålsrunde
|
16.05 - 16.40
|
Pause
|
16.40 - 17.10
|
FELLES HØRINGSRUNDE MED 4 INSTANSER VIRKE PRODUSENTFORENINGEN (5 min.) Torbjørn Urfjell, direktør Gerhard Salicath, seniorrådgiver Håkon Briseid, styreleder FILMREG (5 min.) Lars Leegaard Marøy, styreleder NORGES BLINDEFORBUND (5 min.) Unn Ljøner Hagen, leder Sverre Fuglerud, seksjonsleder Espen Lahnstein, interessepolitisk rådgiver HØRSELSHEMMEDES LANDSFORBUND (5 min.) Morten Buan, forbundsleder Hildegunn Fallang, interessepolitisk rådgiver Spørsmålsrunde
|
17.10 - 17.35
|
FELLES HØRINGSRUNDE MED 3 INSTANSER NORSK SKUESPILLERFORBUND (5 min.) Knut Alfsen, forbundsleder Eirik Djønne, generalsekretær SKUESPILLER- OG DANSERALLIANSEN AS (5 min.) Tone Øvrebø Johannessen, daglig leder STIFTELSEN DANSE- OG TEATERSENTRUM (5 min.) Tove Bratten, direktør Vidar Sandem, styreleder Spørsmålsrunde
|