|
FELLES HØRING NHO
|
09.30 - 09.35
|
NHO SENTRALT Avd. dir. Innovasjon og Næringsutvikling Per Øyvind Langeland Seniorrådgiver Innovasjon og Næringsutvikling Thomas Felde Spesialrådgiver Innovasjon og Næringsutvikling Christian Aubert
|
09.35 - 09.40
|
NHO LOGISTIKK OG TRANSPORT Adm. direktør Are Kjensli Dir. næringspolitikk Erling Sæther
|
09.40 - 09.45
|
NHO TRANSPORT Administrerende direktør Jon H. Stordrange
|
09.45 - 09.50
|
NHO LUFTFART Adm. dir NHO Luftfart Torbjørn Lothe Spesialrådgiver NHO Luftfart Camilla Rise Direktør samfunnskontakt og infrastruktur SAS Ove Myrold
|
09.50 - 09.55
|
BYGGENÆRINGENS LANDSFORENING Næringspolitisk direktør Audun Lågøyr
|
09.55 - 10.30
|
FELLES SPØRSMÅLSRUNDE
|
10.30 - 10.40
|
PAUSE
|
|
FELLES HØRING MED SEKS HØRINGINSTANSER
|
10.40 - 10.45
|
ARBEIDSGIVERFORENINGEN SPEKTER Fagsjef myndighetskontakt Odd Erik Stende Spesialrådgiver Mekonnen Germiso
|
10.45 - 10.50
|
HOVEDORGANISASJONEN VIRKE Direktør næringspolitikk Jarle Hammerstad
|
10.50 - 10.55
|
KS Spesialrådgiver Anne Johanne Enger
|
10.55 - 11.00
|
YRKESTRAFIKKFORBUNDET Nestleder Jim Klungnes Forhandler Lin Andrea Guldbrandsen
|
11.00 - 11.05
|
OPPLYSNINGSRÅDET FOR VEITRAFIKKEN Direktør Øyvind Solberg Thorsen Fagsjef Karin Yrvin
|
11.05 - 11.10
|
NAF - NORGES AUTOMOBIL-FORBUND Politisk Seniorrådgiver Geir Malmedal Politisk rådgiver Line Lillebø Osfoss
|
11.10 - 11.25
|
FELLES SPØRSMÅLSRUNDE
|
11.25 - 11.35
|
PAUSE
|
|
FELLES HØRING MED FEM HØRINGSINSTANSER
|
11.35 - 11.40
|
TRYGG TRAFIKK Direktør Jan Johansen Fagsjef Tori Grytli Seniorrådgiver myndighetskontakt Miriam Kvanvik
|
11.40 - 11.45
|
NEI TIL FRONTKOLLISJONER Leder Geirr Tangstad-Holdal Styrets leder Gunnar Grette Styrets nestleder Mari Helmer
|
11.45 - 11.50
|
MA- RUSFRI TRAFIKK OG LIVSSTIL Fagsjef Terje Tørring Rådgiver Hans-Erik Hansen
|
11.50 - 11.55
|
FOR JERNBANE Leder Kjell Erik Onsrud Nestleder Jens Hansen
|
11.55 - 12.00
|
KOLLEKTIVTRAFIKKFORENINGEN Daglig leder Olov Grøtting Styreleder Odd Aksland
|
12.00 - 12.15
|
FELLES SPØRSMÅLSRUNDE
|
12.15 - 12.50
|
PAUSE
|
12.50 - 13.00
|
AKERSHUS FYLKESKOMMUNE Fylkesordfører Anette Solli Spesialrådgiver Grethe Hjelle
|
13.00 - 13.10
|
HEDMARK FYLKESKOMMUNE Fylkesråd Anne Karin Torp Adolfsen Fylkesdirektør Sigurd Skage Saksbehandler samferdsel Rune Hoff
|
13.10 - 13.20
|
BUSKERUD FYLKESKOMMUNE Fylkesordfører Roger Ryberg Varaordfører Olav Skinnes Samferdselssjef Gro Ryghseter Solberg
|
13.20 - 13.30
|
TELEMARK FYLKESKOMMUNE Fylkesordfører Sven Tore Løkslid Leder av hovedutvalg for samferdsel Knut Duesund Fylkestingsmedlem Gry Anette Rekanes Amundsen Samferdselsrådgiver Anne-Gro Ahnstrøm
|
13.30 - 13.40
|
AUST-AGDER FYLKESKOMMUNE Fylkesvaraordfører Jon-Olav Strand Plan og samferdselssjef Ola Olsbu Leder Setesdal regionråd Tarald Myrum Rådgiver Setesdal regionråd Kjell Pedersen-Rise
|
13.40 - 13.50
|
PAUSE
|
|
FELLES HØRING MED TO HØRINGSINSTANSER
|
13.50 - 13.55
|
SØR-TRØNDELAG FYLKESKOMMUNE Fylkesordfører Tore O. Sandvik Leder komite for Infrastruktur Karin Bjørkhaug Direktør for samferdsel Erlend Solem
|
13.55 - 14.05
|
NORD-TRØNDELAG FYLKESKOMMUNE Fylkesråd for samferdsel og miljø Frode Revhaug Leder av komite for samferdsel og miljø Bjørn Engen
|
14.05 - 14.15
|
FELLES SPØRSMÅLSRUNDE
|
|
FELLES HØRING MED TRE HØRINGSINSTANSER
|
14.15 - 14.25
|
NORD-NORSK RÅD
|
14.25 - 14.30
|
NORDLAND FYLKESKOMMUNE Fylkesråd for samferdsel Willfred Nordlund
|
14.30 - 14.35
|
TROMS FYLKESKOMMUNE Fylkesråd for helse, kultur og næring Willy Ørnebakk Samferdselssjef Bjørn Henrik Kavli
|
14.35 - 14.45
|
FELLES SPØRSMÅLSRUNDE
|