08.45 - 08.50
|
LEGEMIDDELINDUSTRIEN (LMI) Erling Ulltveit, seniorrådgiver Monica Larsen, seniorrådgiver
|
08.50 - 08.55
|
KS Tone Marie Nybø Solheim, avdelingsdirektør Anne Gamme, fagleder
|
08.55 - 09.00
|
ARBEIDSGIVERFORENINGEN SPEKTER Anne Turid Wikdahl, direktør Bente Krauss, spesialrådgiver
|
09.00 - 09.05
|
HOVEDORGANISASJONEN VIRKE Anne Thidemann, direktør for Virke Trening Jarle Hammerstad, direktør for sammfunnskontakt
|
09.05 - 09.10
|
NHO MAT OG DRIKKE Gaute Lenvik, konst. adm. direktør Steinar Høie, fagsjef
|
09.10 - 09.15
|
NASJONALFORENINGEN FOR FOLKEHELSEN Vibeke Johnsen, fagsjef Anne Kjersti Toft, helsepolitisk rådgiver Camilla F. Øksenvåg, helsepolitisk rådgiver
|
09.15 - 09.20
|
FOLKEHELSEFORENINGEN Jorid Grimeland, styreleder
|
09.20 - 09.25
|
KREFTFORENINGEN Ingrid Stenstadvold Ross, seksjonsleder i forebyggende seksjon Ida Tidemann-Andersen, spesialrådgiver
|
09.25 - 09.30
|
SUNNE KOMMUNER - WHOS NORSKE NETTVERK Årstein Skjæveland, daglig leder
|
09.30 - 09.35
|
HELSE BERGEN HF Kari Lybak, ass. klinikkdirektør Jens Reigstad, innovasjonsrådgiver
|
09.35 - 09.40
|
AKTIVITETSALLIANSEN Lars Erik Mørk, talsperson Aktivitetsalliansen/kommunikasjonssjef Gjensidigestiftelsen Lis Pedersen Strøm, adm. direktør Grete Roede AS Anne-Mari Planke, fagsjef friluftsliv
|
09.40 - 09.45
|
AKTIVITØRENES LANDSFORBUND Karina Sandnes, leder Tanja Stensland Håskjold, aktivitør
|
09.45 - 09.50
|
BARNEOMBUDET Anne Lindboe, barneombud Tone Viljugrein, seniorrådgiver
|
09.50 - 10.15
|
PAUSE
|
10.15 - 10.20
|
FRILUFTSRÅDENES LANDSFORBUND Marianne Sanderud, rådgiver Morten Dåsnes, daglig leder
|
10.20 - 10.25
|
DEN NORSKE TURISTFORENING Anne-Mari Planke, fagsjef friluftsliv Katrine Gramnæs, fagsjef samfunnskontakt
|
10.25 - 10.30
|
DIABETESFORBUNDET Bjørnar Allgot, generalsekretær Stine Vedvik, rådgiver
|
10.30 - 10.35
|
DELTA VED KOST- OG ERNÆRINGSFORBUNDET Arnt Steffensen, politisk leder
|
10.35 - 10.40
|
KOMPETANSESENTERET SELVHJELP NORGE Kari Strøm, leder Mette Smedstad, distriktskontorleder Astrid Steen Johansen, rådgiver
|
10.40 - 10.45
|
LANDSFORENINGEN FOR OVERVEKTIGE Jørgen Foss, leder
|
10.45 - 10.50
|
FORBRUKERRÅDET Gunstein Instefjord, fagdirektør Kaja Lund-Iversen, seniorrådgiver
|
10.50 - 10.55
|
UNGE FUNKSJONSHEMMEDE Camilla Lyngen, styreleder Karoline Runestad, organisasjons- og økonomisjef Karoline Ve Vårdal, kommunikasjonsrådgiver
|
10.55 - 11.00
|
HLF - HØRSELSHEMMEDES LANDSFORBUND Morten Buan, forbundsleder Anders Hegre, generalsekretær Merete J. Orholm, leder av interessepolitisk avd.
|
11.00 - 11.05
|
NORSK AUDIOGRAFFORBUND Håvard Ottemo Paulsen, forbundsleder Erik Harry Høydal, styremedlem
|
11.05 - 11.10
|
BLÅ KORS NORGE Zaineb Al-Samarai, kommunikasjonsrådgiver Sten Magne Berglund, fagsjef for politikk og kommunikasjon
|
11.10 - 11.15
|
IOGT I NORGE Hanne Cecilie Widnes, generalsekretær
|
11.15 - 11.20
|
ACTIS - RUSFELTETS SAMARBEIDSORGAN Mina Gerhardsen, generalsekretær Pernille Huseby, seniorrådgiver Mari Greta Bårdsen, politisk rådgiver
|
11.20 - 11.25
|
FORBUNDET MOT RUSGIFT Knut Reinås, forbundsleder Morten Grønvold, forbundsnestleder
|
11.25 - 11.30
|
DET NORSKE TOTALAVHOLDSSELSKAP Magne Richardsen, konsulent
|
11.30 - 11.35
|
ANTIDOPING NORGE Anders Solheim, daglig leder Fredrik Lauritzen, prosjektleder Frode G. Hestnes, ass. daglig leder
|
11.35 - 12.00
|
PAUSE
|
12.00 - 12.05
|
FORELDREUTVALGET FOR GRUNNOPPLÆRINGEN (FUG) Synøve Buan, FUGs medlem
|
12.05 - 12.10
|
NORSK SYKEPLEIERFORBUND Eli Gunhild By, forbundsleder Kari Elisabeth Bugge, fagsjef
|
12.10 - 12.15
|
DEN NORSKE LEGEFORENING Marit Hermansen, leder Norsk Forening for Allmennmedisin Gorm Hoel, fagsjef samfunnspolitisk avd., sekretariatet
|
12.15 - 12.20
|
NORSK PSYKOLOGFORENING Andreas Høstmælingen, fagsjef Anette Clausen, spesialrådgiver
|
12.20 - 12.25
|
NORSK FYSIOTERAPEUTFORBUND Hans Leo Dagsvik, stedfortredende forbundsleder Kari Bente Sørlie, seniorrådgiver Elin Robøle Bjor, seksjonsleder
|
12.25 - 12.30
|
NORSK KIROPRAKTORFORENING Jakob Lothe, leder Hans Otto Engvold, generalsekretær
|
12.30 - 12.35
|
DEN NORSKE TANNLEGEFORENING Richard Næss, generalsekretær Aril Jul Nilsen, fagsjef Morten Harry Rolstad, kommunikasjonssjef
|
12.35 - 12.40
|
NORSK TANNPLEIERFORENING, DELTA Hilde Aga, ledar Benthe Hansen, fagutviklar
|
12.40 - 12.45
|
NORSKE KVINNERS SANITETSFORENING Elisabeth T. Swärd, forskningsansvarlig Liv Hukset Wang, kommunikasjons og markedssjef
|
12.45 - 12.50
|
NORGES BYGDEKVINNELAG Cesilie Aurbakken, generalsekretær
|
12.50 - 12.55
|
NORSK VANN Toril Hofshagen, direktør
|