Spørretimespørsmål fra Asbjørn Andersen (A) til samferdselsministeren
"Norsk industri har utviklet et kodesystem for betal-TV, som ifølge Statens Teleforvaltning, lokal-TV-konsesjonærer, kabel-TV-selskaper og for- brukerorganisasjoner best tilfredsstiller Stortingets og Regjeringens forutsetninger, jf Ot.prp. nr. 47 for 1986-87 og Ot.prp. nr. 53 for 1987-88. Hva kan samferdselsministeren gjøre for å unngå at langt dårligere kodesystemer overtar betal-TV-markedet, på bekostning av norske produkter og forbrukerinteresser?"
Datert: 08.02.1989
Besvart: 08.02.1989 av samferdselsminister William Engseth

Spørsmål
Asbjørn Andersen (A): "Norsk industri har utviklet et kodesystem for betal-TV, som ifølge Statens Teleforvaltning, lokal-TV-konsesjonærer, kabel-TV-selskaper og for- brukerorganisasjoner best tilfredsstiller Stortingets og Regjeringens forutsetninger, jf Ot.prp. nr. 47 for 1986-87 og Ot.prp. nr. 53 for 1987-88.
Hva kan samferdselsministeren gjøre for å unngå at langt dårligere kodesystemer overtar betal-TV-markedet, på bekostning av norske produkter og forbrukerinteresser?"