Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Dokument nr. 15:2277 (2024-2025) Innlevert: 22.05.2025 Sendt: 23.05.2025 Besvart: 28.05.2025 av statsminister Jonas Gahr Støre
Anna Molberg (H): Kan jeg be statsministeren om en oversikt over alle hans reiser utenfor Oslo, både inn- og utland, siden tiltredelse, og kan det bes om en oversikt i tabellform som inkluderer reisemål, formål og varighet?
Jonas Gahr Støre: Som statsminister reiser jeg mye i inn- og utland, men jeg fører ikke en detaljert oversikt over reisene slik representanten ber om. Informasjonen om mine reiser er likevel tilgjengelig for alle. Hver uke publiserer Statsministerens kontor et ukeprogram med statsministerens utadrettede aktiviteter for kommende uke på regjeringens nettsted, regjeringen.no. Ukeprogrammet omfatter reiser i inn- og utland. Her er en lenke til alle ukeprogrammene som er publisert i regjeringsperioden. Formålet med reisen fremkommer av teksten på hver enkelt reise. Statsministerens program fra regjeringens tiltredelse i 2021 til dags dato - regjeringen.noHvis det dukker opp reiser som krever at innholdet gjøres kjent raskt, hender det at vi sender ut egen presseinformasjon om dette utenom ukeprogrammet. I slike tilfeller tar vi med en kort omtale av reisen i det kommende ukeprogrammet, og lenker til informasjonen som er publisert. Også informasjonen om disse reisene vil du derfor finne i oversikten over. Noen få reiser blir av sikkerhetsgrunner ikke offentliggjort på forhånd. Dette gjelder de tre reisene til Ukraina som jeg har vært på i min tid som statsminister. Disse reisene ble offentliggjort først da jeg kom til Kyiv, og finnes altså ikke i ukeprogrammene over. For ordens skyld fant disse reisene sted 1. juli 2022, 24. august 2023 og 24. februar 2025.