Innberetning fra valgkomiteen om sammensetningen av Stortingets faste komiteer

Dette dokument

  • Innberetning 1 (2021–2022)
  • Kildedok:
  • Utgiver: valgkomiteen
  • Sidetall: 3
Til Stortinget

Valgkomiteen skal herved innberette at antallet medlemmer i de faste komiteer er fastsatt slik:

  • arbeids- og sosialkomiteen 13 medlemmer

  • energi- og miljøkomiteen 20 medlemmer

  • familie- og kulturkomiteen 10 medlemmer

  • finanskomiteen 20 medlemmer

  • helse- og omsorgskomiteen 15 medlemmer

  • justiskomiteen 11 medlemmer

  • kommunal- og forvaltningskomiteen 15 medlemmer

  • kontroll- og konstitusjonskomiteen 10 medlemmer

  • næringskomiteen 16 medlemmer

  • transport- og kommunikasjonskomiteen 12 medlemmer

  • utdannings- og forskningskomiteen 13 medlemmer

  • utenriks- og forsvarskomiteen 16 medlemmer

Valgkomiteen meddeler at følgende er valgt til medlemmer av Stortingets faste komiteer:

Arbeids- og sosialkomiteen

Anja Ninasdotter Abusland, Sp

Henrik Asheim, H

Kirsti Bergstø, SV

Mímir Kristjánsson, R

Per Olaf Lundteigen, Sp

Tuva Moflag, A

Anna Molberg, H

Dagfinn Henrik Olsen, FrP

Gisle Meininger Saudland, FrP

Runar Sjåstad, A

Aleksander Stokkebø, H

Trine Lise Sundnes, A

Torbjørn Vereide, A

Energi- og miljøkomiteen

Nikolai Astrup, H

Lan Marie Nguyen Berg, MDG

Ola Elvestuen, V

Lars Haltbrekken, SV

Mani Hussaini, A

Birgit Oline Kjerstad, SV

Stein Erik Lauvås, A

Sofie Marhaug, R

Linda Monsen Merkesdal, A

Siv Mossleth, Sp

Ole André Myhrvold, Sp

Gro-Anita Mykjåland, Sp

Marius Arion Nilsen, FrP

Marianne Sivertsen Næss, A

Kjell Ingolf Ropstad, KrF

Frank Edvard Sve, FrP

Bård Ludvig Thorheim, H

Ove Trellevik, H

Mathilde Tybring-Gjedde, H

Terje Aasland, A

Familie- og kulturkomiteen

Grunde Almeland, V

Åse Kristin Ask Bakke, A

Ragnhild Male Hartviksen, A

Silje Hjemdal, FrP

Margrethe Haarr, Sp

Turid Kristensen, H

Kathy Lie, SV

Tage Pettersen, H

Åslaug Sem-Jacobsen, Sp

Torstein Tvedt Solberg, A

Finanskomiteen

Une Bastholm, MDG

Tina Bru, H

Lise Christoffersen, A

Mahmoud Farahmand, H

Kjerstin Wøyen Funderud, Sp

Sigbjørn Gjelsvik, Sp

Frode Jacobsen, A

Kari Elisabeth Kaski, SV

Eigil Knutsen, A

May Britt Lagesen, A

Hans Andreas Limi, FrP

Heidi Nordby Lunde, H

Marie Sneve Martinussen, R

Tellef Inge Mørland, A

Mona Nilsen, A

Helge Orten, H

Geir Pollestad, Sp

Kjell Ingolf Ropstad, KrF

Sveinung Rotevatn, V

Roy Steffensen, FrP

Helse- og omsorgskomiteen

Seher Aydar, R

Olaug Vervik Bollestad, KrF

Sandra Bruflot, H

Erlend Svardal Bøe, H

Bård Hoksrud, FrP

Marian Hussein, SV

Lubna Boby Jaffery, A

Lisa Marie Ness Klungland, Sp

Cecilie Myrseth, A

Hans Inge Myrvold, Sp

Irene Ojala, PF

Even A. Røed, A

Tone Wilhelmsen Trøen, H

Truls Vasvik, A

Morten Wold, FrP

Justiskomiteen

Per-Willy Amundsen, FrP

Ingunn Foss, H

Kamzy Gunaratnam, A

Odd Harald Hovland, A

Tor André Johnsen, FrP

Ivar B. Prestbakmo, Sp

Else Marie Rødby, Sp

Sveinung Stensland, H

Ingvild Wetrhus Thorsvik, V

Andreas Sjalg Unneland, SV

Maria Aasen-Svendsrud, A

Kommunal- og forvaltningskomiteen

Heidi Greni, Sp

Mudassar Kapur, H

Kathrine Kleveland, Sp

Anne Kristine Linnestad, H

Tobias Drevland Lund, R

Mari Holm Lønseth, H

Helge André Njåstad, FrP

Per Martin Sandtrøen, Sp

André N. Skjelstad, V

Rune Støstad, A

Siri Gåsemyr Staalesen, A

Terje Sørvik, A

Lene Vågslid, A

Erlend Wiborg, FrP

Grete Wold, SV

Kontroll- og konstitusjonskomiteen

Grunde Almeland, V

Seher Aydar, R

Nils T. Bjørke, Sp

Even Eriksen, A

Peter Frølich, H

Carl I. Hagen, FrP

Svein Harberg, H

Audun Lysbakken, SV

Tove Elise Madland, A

Sverre Myrli, A

Næringskomiteen

Alfred Jens Bjørlo, V

Sivert Bjørnstad, FrP

Karianne B. Bråthen, A

Torgeir Knag Fylkesnes, SV

Masud Gharahkhani, A

Olve Grotle, H

Rasmus Hansson, MDG

Linda Hofstad Helleland, H

Geir Jørgensen, R

Per Vidar Kjølmoen, A

Jenny Klinge, Sp

Willfred Nordlund, Sp

Bengt Rune Strifeldt, FrP

Per Olav Tyldum, Sp

Solveig Vitanza, A

Lene Westgaard-Halle, H

Transport- og kommunikasjonskomiteen

Liv Kari Eskeland, H

Mona Fagerås, SV

Terje Halleland, FrP

Trond Helleland, H

Geir Adelsten Iversen, Sp

Tom Kalsås, A

Erlend Larsen, H

Kirsti Leirtrø, A

Geir Inge Lien, Sp

Erling Sande, Sp

Nils Kristen Sandtrøen, A

Morten Stordalen, FrP

Utdannings- og forskningskomiteen

Jorodd Asphjell, A

Maren Grøthe, Sp

Himanshu Gulati, FrP

Margret Hagerup, H

Kari-Anne Jønnes, H

Øystein Mathisen, A

Hege Bae Nyholt, R

Abid Raja, V

Jan Tore Sanner, H

Lise Selnes, A

Marit Knutsdatter Strand, Sp

Elise Waagen, A

Freddy André Øvstegård, SV

Utenriks- og forsvarskomiteen

Marit Arnstad, Sp

Åsmund Aukrust, A

Hårek Elvenes, H

Bengt Fasteraune, Sp

Ingrid Fiskaa, SV

Nils Ole Foshaug, A

Kari Henriksen, A

Sylvi Listhaug, FrP

Guri Melby, V

Bjørnar Moxnes, R

Ingjerd Schou, H

Erna Solberg, H

Ine Eriksen Søreide, H

Christian Tybring-Gjedde, FrP

Dag-Inge Ulstein, KrF

Rigmor Aasrud, A

Oslo, i valgkomiteen, den 19. oktober 2021

Eva Kristin Hansen

leder