Bjørke, Nils T.

Bjørke, Nils T. (1959-)

Parti:
Senterpartiet
Representant for
Hordaland 2017-2021
Andre nestleder
Kontroll- og konstitusjonskomiteen
Ansiennitet:
3 år, 357 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 09.03.1959

Stortingsperioder

  • Representant nr 16 for Hordaland, 2017 - 2021, Sp.

Medlemskap i presidentskapet

  • 2017-2021

    Fjerde visepresident, Stortinget, 07.10.2017 - 30.09.2020
    Fjerde visepresident, Stortinget, 01.10.2020 - 30.09.2021

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2017-2021

    Medlem, Kontroll- og konstitusjonskomiteen, 12.10.2017 - 17.10.2017
    Andre nestleder, Kontroll- og konstitusjonskomiteen, 17.10.2017 - 30.09.2021

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

  • 2017-2021

    Andre nestleder, Den særskilte komité for å behandle Særskilt melding fra EOS-utvalget (Dokument 7:2 (2020-2021)), 25.02.2021 - 30.09.2021
    Medlem, Den særskilte komité for å behandle Særskilt melding fra EOS-utvalget (Dokument 7:2 (2020-2021)), 25.02.2021 - 25.02.2021