Klungland, Lisa Marie Ness

Klungland, Lisa Marie Ness (1994-)

Parti:
Senterpartiet
Representant for
Rogaland 2021-2025
Medlem
Helse- og omsorgskomiteen
Ansiennitet:
0 år, 63 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 07.01.1994
  • Datter av kjølemontør Sigbjørn Klungland og assistent Ingvill Ness

Stortingsperioder

  • Representant nr 12 for Rogaland, 2021 - 2025, Sp.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2021-2025

    Medlem, Helse- og omsorgskomiteen, 19.10.2021 - 30.09.2025

Medlemskap i delegasjoner

  • 2021-2025

    Medlem, Stortingets delegasjon til Europarådets parlamentariske forsamling, 28.10.2021 - 30.09.2025

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • NTNU Ålesund, Bachelor i marknadsføring og leiing 2014-2017
  • Universitetet i Stavanger, Bachelor i sjukepleie 2017-2020

Yrke

  • Butikkmedarbeidar, Karisma Moteklær 2007-2013
  • Pleiemedarbeidar, Etne kommune 2013-2014
  • Pleiemedarbeidar, Ålesund kommune 2014-2017
  • Pleiemedarbeidar, Stavanger kommune 2017-2018
  • Pleiemedarbeidar, Stavanger Universitetssjukehus 2018-2020
  • Sjukepleiar, Stavanger Universitetssjukehus 2020-2021

Verv

Tillitsverv i partier

  • Organisatorisk nestleiar Møre og Romsdal Senterungdom 2014-2016
  • Vara til sentralstyret Senterungdomen 2015-2016
  • Politisk nestleiar Rogaland Senterungdom 2017-2019, fylkesleiar 2019-2021