Øvstegård, Freddy André

Øvstegård, Freddy André (1994-)

Parti:
Sosialistisk Venstreparti
Representant for
Østfold 2021-2025
Medlem
Utdannings- og forskningskomiteen
Ansiennitet:
4 år, 23 dager

Gå til bildegalleri

Tilhører

Utdannings- og forskningskomiteen

Medlem
19.10.2021 - 30.09.2025

Valgkomiteen

Varamedlem
09.10.2021 - 30.09.2025

Sosialistisk Venstreparti

Innpisker
01.10.2021 - 30.09.2025

Biografi

Personalia

  • Født 20.12.1994 i Fredrikstad, Østfold
  • Sønn av Heine Øvstegård og Wenche Paulsen

Stortingsperioder

  • Representant nr 9 for Østfold, 2017 - 2021, SV.
  • Representant nr 9 for Østfold, 2021 - 2025, SV.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2017-2021

    Medlem, Familie- og kulturkomiteen, 12.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Kontroll- og konstitusjonskomiteen, 16.10.2019 - 30.09.2021

    2021-2025

    Varamedlem, Valgkomiteen, 09.10.2021 - 30.09.2025
    Medlem, Utdannings- og forskningskomiteen, 19.10.2021 - 30.09.2025

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

  • 2017-2021

    Medlem, Den særskilte komité for å behandle Særskilt melding fra EOS-utvalget (Dokument 7:2 (2020-2021)), 25.02.2021 - 30.09.2021

Medlemskap i delegasjoner

  • 2017-2021

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til EFTA-parlamentarikerkomiteene og Den felles EØS-parlamentarikerkomiteen, 24.10.2017 - 22.10.2019
    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 05.10.2018 - 30.09.2021

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2021-2025

    Innpisker, Sosialistisk Venstreparti, 01.10.2021 - 30.09.2025

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Statsvitenskap, Universitetet i Oslo 2013-2016

Yrke

  • Ekstrahjelp, D-Coffee and stuff 2010
  • Telefonintervjuer, Ipsos MMI 2013-2014
  • Servicemedarbeider, NSB 2014-2017

Verv

Tillitsverv i partier

  • Leder Østfold Sosialistisk Ungdom 2011-2013
  • Miljøpolitisk leder sentralstyret Sosialistisk Ungdom 2014-2016, 1. nestleder 2016-2018

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Styret for Foreningen Norden 2018

Andre administrative verv

  • Medlem styret for Sex og samfunn fra 2018